تبلیغات در دادخواه وکالت

وکیل قتل کیست و چه‌کاری انجام می‌دهد؟

تبلیغات در دادخواه وکالت

یکی از جرائم خشونت باری که این روزها بیش از گذشته در رابطه با آن اخبار مختلفی را می شنویم، جرم قتل است. این جرم خسارت های جبران ناپذیری را برای خود شخص و همچنین جامعه به همراه دارد. از طرفی جرم قتل یکی از انواع جرم های پیچیده و سخت به شمار می آید و به همین دلیل معمولا نمی توان چنین پرونده هایی را بدون کمک وکیل پیش برد. از همین رو افرادی که دچار چنین پرونده هایی می شوند، معمولا از یک وکیل قتل کمک می گیرند تا روند رسیدگی به پرونده به شکل بهتری سپری شود؛ اما وکیل قتل کیست و چه کاری انجام می دهد؟

انواع قتل

در کشور ایران، برای جرم قتل مجازات قصاص نفس در نظر گرفته شده، اما موضوعی که وجود دارد این است که قتل انواع متفاوتی دارد و اگر قتل رخ داده از نظر قانون جزو قتل های عمد نباشد، مجازاتی که تعیین می شود متفاوت خواهد بود. از همین رو باید در ابتدا با انواع قتل آشنا شوید تا بتوانید بهترین تصمیم را در ادامه بگیرید.

 • قتل عمد

گاهی اوقات یک شخص به دلیل خصومت یا مشکلی که دارد، با هدف کشتن شخص دیگر به سراغ او می رود. اگر این قتل که از روی اراده و قصد بوده انجام شود، قتل اتفاق افتاده از نوع عمد خواهد بود و سنگین ترین مجازات را به همراه خواهد داشت.

وکیل قتل کیست

 • قتل غیر عمد

حالت دیگری از قتل وجود دارد که قتل غیر عمد است. این قتل در صورتی رخ می دهد که یک خطا یا اشتباه غیر عمدی سبب فوت یک شخص شود. برای مثال شرایطی را تصور کنید که یک کودک با استفاده از اسلحه به فرد دیگر شلیک می کند و شخص را می کشد.

این قتل از نوع غیر عمد خواهد بود؛ چرا که سن کودک کمتر از سن قانونی است و در چنین حالتی برای مجازات قصاص در نظر گرفته نخواهد شد و معمولا فرد به پرداخت دیه مقتول محکوم خواهد شد. قتل غیر عمد یکی از پیچیده ترین حالت های قتل به شمار می آید، چراکه اثبات آن کار سختی است و به همین دلیل باید از یک وکیل قتل کمک گرفت تا با تخصصی که دارد، روند پرونده را به نفع موکل خود هدایت کند.

 • قتل شبه عمد

سومین حالتی که از انواع قتل می توان به آن اشاره کرد، قتل شبه عمد است. همانطورکه از نام این قتل پیداست، نمی توان گفت که قتل اتفاق افتاده به طور صد درصد از روی عمد بوده یا غیر عمد! برای مثال می توان به این مورد اشاره کرد که در یک دعوا یک شخص به سمت شخص دیگر شی را پرتاب می کند و شی به سر فرد بر می خورد و باعث مرگ او می شود. در این حالت معمولا تشخیص قانون قتل شبه عمد است.

 • قتل با سبق تصمیم

قتل با سبق تصمیم یکی از انواع قتل هایی است که بسیاری از افراد آن را با قتل عمد اشتباه می گیرند. در این نوع از قتل، قاتل از قبل تصمیم کشتن یک شخص را می گیرد و برای عملی کردن هدف خود کمین می کند؛ یعنی می توان گفت قصد و انگیزه صریحی برای انجام این فعل را دارد. برای مثال می توان به شرایطی اشاره کرد که یک فرد در ماشین برای شخص دیگر کمین می کند و زمانی که شخص را در خیابان می بیند به سراغ او می رود و باعث مرگش می شود. در قانون مجازات چنین قتلی نیز اعدام خواهد بود.

وکیل قتل کیست؟

همانطور که متوجه شدید، قتل انواع مختلفی دارد و پرونده های مربوط به آن معمولا سخت و پیچیده هستند، از همین رو معمولا افرادی که دچار این مشکل می شوند رسیدگی پرونده را به یک وکیل قتل می سپارند. وکیلی که به طور تخصصی در زمینه قتل فعالیت می کند، علاوه بر آنکه پروانه وکالت دارد در زمینه دعاوی قتل نیز فعالیت کرده و دانش علمی و تجربی خود را افزایش داده است، بنابراین می تواند چه به عنوان وکیل قاتل و چه به عنوان وکیل اولیای دم بهترین دفاع را انجام دهد.

بهترین وکیل قتل چه ویژگی هایی دارد؟

همانطورکه گفته شد، پرونده های قتل سخت و پیچیده هستند و باید روند بررسی آن ها را به یک وکیل حرفه ای و خبره واگذار کرد، اما شاید برای شما سوال پیش آید که چگونه یک وکیل متخصص خوب انتخاب کنیم که ما در پاسخ به شما می گوییم در ابتدا با ویژگی های بهترین وکیل قتل آشنا شوید و سپس با درنظر گرفتن آن ها انتخاب خود را انجام دهید. ویژگی هایی که می توان برای بهترین وکیل قتل درنظر گرفت عبارتند از:

 • وکیل قتل باید در رابطه با قوانین مربوط به حوزه فعالیت خود اطلاعات کاملی داشته باشد تا با استناد به آن ها پرونده را پیگیری کند.
 • وکیل قتل باید توانایی بررسی تمام سرنخ ها را داشته باشد و حتی از کوچکترین موارد نیز چشم پوشی نکند؛ چراکه یک تار مو نیز می تواند روند پرونده را تغییر دهد.
 • بهترین وکیل قتل مسلما فردی است که دلسوز باشد و با تمام وجود به پیروزی پرونده موکل خود کمک کند.
 • وکیلی که انتخاب می کنید باید وقت شناس و وظیفه شناس باشد و در تمام جلسات دادگاه به موقع حاضر شود و با فن بیان قوی و رسا از موکل خود دفاع کند.

وکیل قتل کیست

مزایای کمک گرفتن از وکیل قتل

پرونده های قتل به تنهایی قابل حل و بررسی نیستند و باید از یک متخصص برای حل آن ها کمک گرفت، چراکه این انتخاب مزایایی دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • وکیل قتل در تمام جلسات دادگاه حاضر می شود، بنابراین دیگر نیازی به حضور موکل در تمام مراحل نیست.
 • وکیل می تواند با زبان نافذ و تجربه ای که دارد، بین اصحاب دعوی صلح و سازش ایجاد کند.
 • وکیل حرفه ای می تواند تمام مدارک و ادله را به بهترین شکل جمع آوری کند و آن ها را به دادگاه ارائه دهد.
 • یک متخصص در حوزه قتل می تواند در اثبات بی گناهی مجرم کمک کننده باشد.

حق الوکاله وکیل قتل چقدر است؟

موضوع دیگری که معمولا برای افراد مهم است به موضوع حق الوکاله مربوط می شود. در رابطه با این موضوع نمی توان دستمزد وکیل را به طور قطعی مشخص کرد، زیرا این مبلغ باید به صورت توافقی بین وکیل و موکل مشخص شود. حق الوکاله ای که مشخص می شود به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که این فاکتورها عبارتند از سابقه وکیل، مکان جغرافیایی، موضوع پرونده، سختی و آسانی آن و …

البته باید گفت جرم قتل یکی از سنگین ترین جرم هایی به شمار می آید که یک وکیل می تواند پرونده آن را قبول کند، از همین رو تعرفه هایی که برای پرونده های قتل لحاظ می شود بسیار متفاوت خواهد بود. پس برای آنکه در رابطه با حق الوکاله اطلاعات لازم را بدست آورید، با یک وکیل قتل صحبت کنید تا هر اطلاعاتی که نیاز دارید را در اختیارتان قرار دهد.

کلام آخر

اگر یکی از نزدیکان و آشنایان شما مرتکب جرم قتل شده است یا شما از اولیای دم به شمار می آیید و درگیر پرونده قتل هستید، توصیه می شود پرونده را به یک وکیل قتل خبره و حرفه ای بسپارید تا همه چیز اصولی و قانونی پیش رود و پرونده به نفع شما پیگیری شود.

4.3/5 - (3 امتیاز)

مهدیه خوشرویی

مهدیه هستم؛ از سال 1398 فعالیت خودمو در نویسندگی شروع کردم و تا به امروز با خواندن و نوشتن مقالات مختلف در حال کسب اطلاعات جدید هستم و امیدوارم بتوانم مطالبی که به دنبال آن هستید را با بهترین کیفیت در اختیارتان قرار دهم 💗

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا