تبلیغات در دادخواه وکالت

سامانه پیگیری مرسوله پستی با کد رهگیری

تبلیغات در دادخواه وکالت

زمانی که شما یک سفارش آنلاین را ثبت می‌ کنید، بدون شک روزهایی که در انتظار رسیدن بسته خود هستید برایتان سخت خواهد بود؛ از همین رو اداره پست شرایطی را برای شما فراهم کرده است که می توانید زمان تحویل بسته به پست پیشتاز یا عادی و همچنین زمان تقریبی رسیدن بسته را پیگیری کنید. حال اگر شما از دسته افرادی هستید که بعد از هربار سفارش آنلاین از خودتان می پرسید که بسته پستی من کجاست در ادامه همراه ما باشید تا با نحوه پیگیری مرسوله پستی از طریق کد رهگیری آشنا شوید.

سامانه رهگیری مرسولات پستی

همانطورکه گفته شد، اداره پست شرایط و زیرساخت هایی را فراهم کرده است تا مشتریان بتوانند از طریق آن زمان تحویل بسته را پیگیری کنند. حال شاید برای شما سوال پیش آید که این زیرساخت و شرایط چه چیزی است که در پاسخ به این سوال باید گفت که اداره پست یک سامانه راه اندازی کرده است که مشتریان می توانند به سادگی و با چند کلیک ساده وضعیت بسته پستی خود را پیگیری کنند.

برای انجام این پیگیری شما به کد رهگیری که فرستنده در اختیارتان قرار می دهد نیاز دارید که باید این کد را کپی کنید و وارد سایت سامانه پیگیری به آدرس tracking.post.ir شوید و کد پیگیری که در اختیارتان قرار گرفته است را در کادری که پیش روی شما باز می شود بنویسید و اجازه دهید که بررسی های لازم صورت گیرد. پس از چند ثانیه تمام اطلاعات مربوط به بسته پستی شما پیش روی چشمانتان نمایان می شود که این اطلاعات شامل تاریخ و ساعت دقیق دریافت و پذیرش بسته، وزن بسته، هزینه ارسال، اطلاعات فرستنده و گیرنده و از همه مهم تر وضعیت مکانی بسته و زمان تقریبی رسیدن بسته است.

پیگیری مرسوله پستی از طریق روش های دیگر

تا به اینجا در رابطه با نحوه پیگیری مرسوله پستی از طریق کد رهگیری صحبت کردیم، اما باید به این موضوع اشاره کرد که روش های دیگری برای پیگیری مرسوله های پستی وجود دارد که عبارتند از:

پیگیری مرسوله با کد ملی

یکی دیگر از روش های پیگیری مرسوله پستی، استفاده از کد ملی است؛ اما این روش زمانی به کار می آید که بسته موردنظر شما بسته های مختص به گواهینامه و نظام وظیفه باشد. برای پیگیری چنین بسته هایی شما باید به سامانه دیگری، یعنی سامانه با آدرس najatracking.post.ir وارد شوید و در ادامه نوع سند خود را انتخاب کنید و کد رهگیری که در اختیارتان قرار گرفته است را در بخش مربوطه وارد کنید تا اطلاعات و شرایط بسته ای که منتظرش هستید مشخص شود. البته باید گفت این سامانه برای پیگیری اسناد و بسته های سازمانی دیگر مانند کارت سوخت، کارت خودرو، اسناد موتور سیکلت، دیوان عدالت اداری و سیم کارت نیز کاربرد دارد. توجه داشته باشید که برای پیگیری این دست از مرسولات پستی علاوه بر شماره ملی به اطلاعات دیگری نیز نیاز می باشد.

سامانه پیگیری مرسوله پستی با کد رهگیری

پیگیری مرسوله از طریق پیامک

حال گاهی اوقات شرایط به گونه ای است که شما به اینترنت دسترسی ندارید و نمی توانید از طریق سامانه معرفی شده بسته خود را پیگیری کنید. باید گفت اداره پست برای این شرایط نیز تدابیری داشته و آن این است که می توانید مرسوله پستی خود را از طریق پیامک پیگیری کنید. برای این کار شما باید یک پیامک به شماره 2000441 ارسال کنید؛ اما محتویات پیامک شما باید شامل چه متنی باشد؟ اول پیامک خود حرف R را بنویسید و در ادامه ی آن کد 24 رقمی پیگیری که برایتان فرستاده شده را وارد نمایید و پیامک را ارسال کنید. بعد از ارسال پیامک شما و با گذشت چند دقیقه اداره پست پیامی برای شما ارسال خواهد کرد که این پیامک حاوی اطلاعات مربوط به وضعیت بسته است.

پیگیری مرسوله از طریق کد ussd

پیگیری مرسوله پستی از طریق کدهای ussd نیز قابل انجام است؛ به این منظور شما باید کد #110* را شماره گیری کنید و منتظر باز شدن لیست باشید. در ادامه از منویی که باز می شود گزینه خدمات در دست اقدام و سپس پلیس +10 را انتخاب کنید. در ادامه اطلاعاتی از شما خواسته می شود که باید آن ها را تکمیل کنید. پس از تکمیل اطلاعات خواسته شده تاییدیه به شما داده می شود و بعد از آن پیامکی برای شما ارسال خواهد شد که این پیامک حاوی وضعیت و شرایط بسته شما است.

آیا می‌ توان مرسوله پستی را با شماره موبایل پیگیری کرد؟

تا به اینجا چند روش کاربردی برای پیگیری مرسوله پستی را معرفی کردیم، اما با این حال ممکن است برخی از افراد نتوانند با این روش ها وضعیت بسته خود را پیگیری کنند و به دنبال روش دیگری می گردند. حال در این حین سوال پیش می‌ آید که آیا امکان پیگیری وضعیت بسته با شماره موبایل وجود دارد یا خیر که در پاسخ به این سوال و چالش باید گفت خیر. اداره ی پست در سامانه ای که راه اندازی کرده و شرایطی که فراهم ساخته است، امکان پیگیری مرسوله با شماره موبایل را فراهم نکرده، بنابراین نمی توانید از طریق شماره موبایلی که هنگام سفارش ثبت کرده اید پیگیری بسته خود را انجام دهید.

اگر مرسوله پستی نرسید چیکار کنم؟

بسیاری از افراد هستند که سفارش اینترنتی خود را ثبت می کنند و پس از چند روز هیچ خبری از بسته آن ها نمی شود. حال اگر این افراد مطمئن هستند که فرستنده بسته آن ها را ارسال کرده است، می‌ توانند از طریق سامانه ثبت و پیگیری شکایات پست Eop.post.ir نسبت به تنظیم شکایت اقدام کنند تا بررسی های لازم به شکل قانونی انجام شود و وضعیت بسته ارسالی مشخص گردد.

کلام آخر

اگر شما از دسته افرادی هستید که خریدهای خود را اکثرا به شکل اینترنتی انجام می دهید، به احتمال زیاد دائما می خواهید که از وضعیت و موقعیت خریدهای خود مطلع شوید؛ از همین رو ما در این مقاله از دادخواه وکالت نحوه پیگیری مرسوله پستی با کد رهگیری و چند روش دیگر را موردبررسی قرار دادیم تا بتوانید با کمک یکی از آن ها از شرایط بسته خود مطلع شوید و زمان رسیدن بسته به دستتان را نیز تشخیص دهید تا در زمان تحویل آن در منزل یا محل کار حضور داشته باشید.

4.5/5 - (12 امتیاز)

مهدیه خوشرویی

مهدیه هستم؛ از سال 1398 فعالیت خودمو در نویسندگی شروع کردم و تا به امروز با خواندن و نوشتن مقالات مختلف در حال کسب اطلاعات جدید هستم و امیدوارم بتوانم مطالبی که به دنبال آن هستید را با بهترین کیفیت در اختیارتان قرار دهم 💗

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا