تبلیغات در دادخواه وکالت

شکایت از مبل فروش در اتحادیه مبل فروشان چگونه است؟ ⚖️【آپدیت آخر】

تبلیغات در دادخواه وکالت

هر یک از اصناف مانند مبل فروش ها دارای اتحادیه هستند که مشتری می تواند در صورت داشتن مشکل شکایت خود را مطرح کند. شکایت از مبل فروش در اتحادیه مبل فروشان می تواند به دلایلی مانند عدم تحویل سفارش در موعد مقرر، عدم هماهنگ سفارش با کالا، تقلب در کالا و یا خسارت به مبل در زمان حمل و نقل  باشد. بهتر است قبل از طرح شکایت این موارد با فروشنده مطرح شوند و در صورت عدم دریافت نتیجه، با بهترین وکیل مشهد مشورت شود.

مراحل شکایت از مبل فروش در اتحادیه مبل فروشان

اتحادیه مبل فروشان وظیفه دارد که به شکایات مردمی در خصوص این صنف رسیدگی کند؛ اما ارائه شکایت به این ارگان نیز دارای مراحل مختلفی می باشد. پیشنهاد می شود در درجه اول با یک وکیل پایه یک دادگستری در این خصوص مشورت شود؛ البته این امکان وجود دارد که به صورت شخصی نیز شکواییه مورد نظر را به اتحادیه تحویل دهید. بدین منظور باید مدارک و مستنداتی داشته باشید تا اتحادیه بر اساس آن ها به شکایت رسیدگی کند.

در ادامه مراحل شکایت از مبل فروش در اتحادیه مبل فروشان، اداره بازرسی مربوط به صنف مبل فروشان شکایت را در مدت زمان کوتاهی پیگیری می کند.  اتحادیه باید از محل مبل فروشی بازدید کند و در این خصوص قرار داد بین طرفین را بررسی کند. این قرارداد باید با نوع و عملکرد محصولی که به مشتری تحویل داده شده است، تطابق داشته باشد. با توجه به این موارد این امکان وجود دارد میزان تخلف مبل فروش به صورت دقیق تعیین شود.

با مشخص شدن میزان تخلف مبل فروش، گزارش مربوطه باید به شاکی ارائه شود. همچنین این گزارش باید به سازنده مبل و اتحادیه نیز ابلاغ شود. در ادامه یک اخطار به مبل فروش داده می شود و در صورت عدم اعتراض به تصمیم کارشناس باید ایرادات مبل را برطرف کند. گاهی به دلیل ارائه مبل بی کیفیت وی باید کل مبلغی که از مشتری دریافت کرده است را به وی عودت کند! همچنین مبل فروش تخلف انجام داده است و باید رضایت شاکی را جلب کند.

مراحل شکایت از مبل فروش در اتحادیه مبل فروشان

مدارک شکایت از مبل فروش

هنگام خرید مبل از مبل فروشی باید به مشتری رسید و فاکتور ارائه شود. همچنین مشتری باید رسید واریز وجه را نزد خود نگهداری کند. می توان گفت که مدارک شکایت از مبل فروش در اتحادیه مبل فروشان همین موارد هستند و در زمان تنظیم شکواییه باید ضمیمه شوند! البته علاوه بر این موارد می توان از اسناد دیگر، شهادت، سوگند و … نیز برای اثبا ت دعوا استفاده کرد. در مواردی علم قاضی نیز می تواند در رای نهایی صادر شده موثر باشد.

دلایل شکایت از مبل فروش

هنگامی که مبل فروش سفارش طراحی و ساخت مبل را قبول می کند باید دقیقا مطابق با نیاز مشتری آن را اجرا کند. همچنین با توجه به زمانی که در اختیار دارد، تاریخ تحویل مبل را مشخص کند. در خصوص حمل و نقل مبل نیز باید تمهیداتی در نظر گرفته شود که موجب آسیب به مبل نشود. دلایل شکایت از مبل فروش در اتحادیه مبل فروشان عبارتند از:

  • عدم تحویل مبل در موعد مقرر
  • تطابق نداشتن مبل با کالای مورد نظر مشتری
  • خسارت به مبل در هنگام حمل و نقل و جابه جایی
  • تقلب در طراحی، ساخت و اجرای مبل
  • گرانفروشی

اتحادیه مبل فروشان وظیفه دارد که به شکایت مشتری با چنین ادله ای در اسرع وقت رسیدگی کند و چنین موضوعی را پیگیری کند.

دلایل شکایت از مبل فروش

مدت زمان مورد نیاز برای شکایت از مبل فروش

شکایات بسیار زیادی روزانه در خصوص صنف مبل فروشان از طرف اتحادیه دریافت می شود. بسیاری از این شکایات علاوه بر اتحادیه در سازمان های دیگر نیز مانند سازمان تعزیرات و دادگاه ها مورد رسیدگی قرار می گیرند. به همین علت نمی توان گفت که مدت زمان شکایت از مبل فروش در اتحادیه مبل فروشان دقیقا چقدر است! گاهی باید در خصوص شکایت مطرح شده کارشناسی دقیقی صورت بگیرد و همین مسئله می تواند زمان بر باشد. از این رو از زمان دریافت پرونده و رسیدگی به آن ممکن است مدت زمان بیشتری مورد نیاز باشد.

گاهی مسئله شکایت از مبل فروش به قدری پیچیده می شود که نیاز به مشورت با وکیل وجود دارد. به دلیل پیچیدگی های قضایی نیز نمی توان که طرح شکایت از این طریق چقدر طول می کشد. بهترین وکیل کیفری در مشهد می تواند در این خصوص عملکرد مناسبی داشته باشد.

کلام آخر

همانطور که در متن ذکر شد، شکایت از مبل فروش در اتحادیه مبل فروشان بر اساس نوع شکایت می تواند متفاوت باشد. اغلب از طریق اتحادیه شکایات اولیه مطرح می شوند و در صورت عدم نتیجه، با روش های دیگری شکایت پیگیری می شود. گاهی شکایت دارای پیچیدگی هایی است که تنها از طریق مشورت با یک وکیل می توان آن ها را پیگیری کرد. وکیل به دلیل آشنایی با مسائل حقوقی می توان تصمیم گیری بهتری در این خصوص داشته باشد.

5/5 - (2 امتیاز)

مرضیه آریاکیا

مرضیه آریاکیا هستم و در حدود پنج سال است که در زمینه تولید محتوای سایت فعالیت دارم. سعی دارم که با تحقیق در زمینه مسائل حقوقی بتوانم محتوای یونیک را با توجه به آموزه های حقوقی سایت دادخواه وکالت در اختیار شما قرار دهم. از این رو نظرات شما در راستای بهبود مقالات می تواند به من کمک فراوانی کند.

نوشته های مشابه

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا