تبلیغات در دادخواه وکالت

چگونه یک وکیل متخصص خوب انتخاب کنیم؟

تبلیغات در دادخواه وکالت

علم حقوق امروزه به یکی از علوم محبوب و ضروری تبدیل شده است و بسیاری از افراد برای حل مشکلات خود از وکیل کمک می گیرند. همین موضوع باعث شده که تعداد شاخه های حقوقی زیاد شود و تعداد وکلا نیز به دنبال آن افزایش پیدا کرده است. زیاد شدن تعداد وکلا کار را سخت می کند، چراکه شما باید از میان وکلای مختلف بهترین انتخاب را داشته باشید، اما چگونه یک وکیل متخصص خوب انتخاب کنیم؟

منظور از وکیل خوب و متخصص چیست؟

همانطورکه گفته شد، حوزه حقوق شاخه های مختلفی دارد و یک وکیل باید به صورت حرفه ای فعالیت در هر حوزه را یاد بگیرد. از همین رو می توان گفت اولین ویژگی یک وکیل خوب و متخصص، علم و آگاهی کامل به موضوع فعالیت است. یعنی اگر وکیل قصد دارد در حوزه خانواده فعالیت کند باید با صفر تا صد موضوعات مربوط به خانواده آشنا شود. مسلما هرچه وکیل اطلاعات کامل تری در زمینه فعالیت خود بدست آورد، می تواند قدرت فن بیان خود را نیز تقویت کند. مسلما هرچه یک وکیل فن بیان قوی تری داشته باشد، می تواند از موکل خود به شکل بهتری دفاع کند و شانس پیروزی پرونده را افزایش دهد. اما دیگر ویژگی های یک وکیل خوب و متخصص چیست؟

  • رازدار و امین بودن

موکل برای آنکه وکیل بتواند از پرونده دفاع کند، باید اطلاعات کاملی را در اختیار او قرار دهد که خیلی از اوقات این اطلاعات اسرار و راز به حساب می آیند. از همین رو وکیل باید امین و رازدار باشد تا این اطلاعات به جای دیگر درز پیدا نکند. گاهی اوقات اتفاقاتی پیش می آیند که نشان می دهند یک وکیل برای مثال صفحات چت یا یکسری از عکس های موکل خود را برای شخص سومی فرستاده و همین کار مشکلاتی را به وجود آورده است. مسلما چنین وکیلی حرفه ای و متخصص نیست، چراکه به وظایف اخلاقی خود عمل نمی کند؛ اما آیا می دانید که وظایف اخلاقی یک وکیل چگونه است؟

  •  داشتن تجربه کاری بالا

از دیگر ویژگی های یک وکیل متخصص می توان به داشتن تجربه کاری بالا اشاره کرد. حوزه وکالت به گونه ای است که امکان دارد یک وکیل در سال های فعالیت خود پرونده های مختلفی را ببیند و راه حل هایی را پیدا کند که در هیچ درس و کتابی وجود ندارد. از همین رو در پاسخ به سوال چگونه یک وکیل متخصص خوب انتخاب کنیم، توصیه می شود به تجربه کاری وکیل توجه داشته باشید. برای پیدا کردن سابقه وکیل، پرس و جو های لازم را انجام دهید و با موکل هایی که این وکیل را انتخاب کرده بودند مشورت کنید. امروزه فضای مجازی نیز می تواند به شما در این مسیر کمک کند که پیشنهاد می شود به آن بی توجه نباشید!

  • مسئولیت پذیری و وقت شناسی

مسائل حقوقی نیاز به پیگیری مداوم دارند، از همین رو وکیلی را انتخاب کنید که مسئولیت پذیر است، چراکه اگر فرد وظایف خود را نشناسد نمی تواند پا به پای موکل خود حرکت کند و راهنمایی های لازم را انجام دهد. از طرفی در حل پرونده های حقوقی زمان حرف اول را می زند، به طوری که اگر بعضی کارها در زمان خودشان انجام نشوند، پروسه حل شدن آن ها بیشتر می شود. یک وکیل متخصص و حرفه ای باید برای زمان موکل خود ارزش قائل باشد و هماهنگی های لازم را ایجاد کند تا روند حل شدن پرونده به درستی سپری شود.

  • داشتن روابط عمومی بالا و خوب

یک وکیل خوب و متخصص برای آنکه پرونده را به پیروزی برساند باید در جلسات دادگاه در مقابل قاضی و سایر افراد از حق و حقوق موکل خود دفاع کند. از همین رو روابط عمومی بالا و فن بیان قوی می تواند در موفقیت وکیل نقش قابل توجهی داشته باشد. از همین رو توصیه می شود در جلساتی که با وکیل برگزار می کنید، به این نکته توجه داشته باشید تا مطمئن شوید که وکیل انتخابی شما توانایی دفاع از شما در جلسات را دارد.

 

چگونه یک وکیل متخصص خوب انتخاب کنیم

انتخاب یک وکیل متخصص و خوب

در بخش قبل به ویژگی های یک وکیل حرفه ای و متخصص اشاره کردیم، حال تصمیم داریم در این بخش به سوال چگونه یک وکیل متخصص خوب انتخاب کنیم پاسخ دهیم. برای آنکه بتوانید بهترین انتخاب را در این زمینه داشته باشید باید یکسری از کارها را انجام دهید تا مطمئن شوید وکیلی که انتخاب می کنید برای کار و مشکل شما مناسب است. مسیرهایی که برای انتخاب یک وکیل متخصص و خوب باید پشت سر بگذارید عبارتند از:

جستجو در اینترنت

اینترنت امروزه به یکی از بهترین بسترها برای جستجو تبدیل شده است، به طوری که می توانید هر اطلاعاتی که می خواهید را از این فضا پیدا کنید. از همین رو اگر به دنبال بهترین وکیل هستید تا پرونده خود را به او بسپارید، یک نگاه به اینترنت بیندازید تا بهترین شخص را با توجه به موضوع پرونده و محل سکونت خود انتخاب کنید. سایت وکیل از ما یکی از معتبرترین و بهترین سایت های فعال در زمینه معرفی وکیل است که می تواند به طور تخصصی وکیل های حرفه ای را به شما معرفی کند تا بتوانید با کمک آن ها پیروز پرونده تان شوید!

پرس و جو از دوستان و آشنایان

از افرادی که قبلا برای حل پرونده های خود از وکیل کمک گرفته اند مشورت بگیرید. این افراد می توانند به شما یک وکیل خوب که قبلا از آن کمک گرفته اند را به شما پیشنهاد دهند. مسلما تجربه ی یک کاربر از وکیل در این زمینه بسیار کمک کننده است؛ بنابراین اگر کسی را می‌شناسید که می‌ تواند به شما یک وکیل خوب و متخصص معرفی کند، توصیه می شود این کار را انجام دهید.

بررسی دفاتر وکالت

راه دیگری که در پاسخ به سوال چگونه یک وکیل متخصص انتخاب کنیم باید به آن اشاره کرد، بررسی دفاتر وکالت است. در این دفاتر وکلای مختلفی مشغول به فعالیت هستند که حوزه فعالیت و تخصص متفاوتی دارند. شما می توانید با مراجعه به این دفاتر و مشورت با مجموعه بهترین وکیل را براساس شرایطی که دارید انتخاب کنید.

تماس و دیدار با وکلای مختلف

یکی دیگر از کارهایی که می توانید انجام دهید، این است که چند وکیل که فکر می کنیم قوی و حرفه ای هستند را انتخاب کنید و سپس با آن ها جلساتی را ترتیب دهید و صحبت کنید. این پروسه ممکن است وقت گیر باشد، اما کمک می کند تا شما بتوانید بهترین و مناسب ترین انتخاب را داشته باشید.

کمک گرفتن از کانون وکلا

کانون وکلا نیز شرایطی مشابه با دفاتر وکالت دارد؛ یعنی در این کانون وکلای ممتازی هستند که مشغول به فعالیت در حوزه های مختلف می باشند. شما می توانید با مراجعه به کانون وکلا و مطرح کردن شرایط خود بهترین وکیل را انتخاب کنید.

کلام آخر

همانطورکه مطالعه کردید، در این مقاله اطلاعاتی را در پاسخ به سوال چگونه یک وکیل متخصص خوب انتخاب کنیم در اختیارتان قرار دادیم. اکنون شما می توانید با درنظر گرفتن این اطلاعات و ویژگی ها بهترین وکیل را با توجه به شرایط خود انتخاب کنید و مطمئن باشید که وکیل موردنظرتان بهترین عملکرد را برای موفقیت پرونده شما انجام می دهد.

4.4/5 - (11 امتیاز)

مهدیه خوشرویی

مهدیه هستم؛ از سال 1398 فعالیت خودمو در نویسندگی شروع کردم و تا به امروز با خواندن و نوشتن مقالات مختلف در حال کسب اطلاعات جدید هستم و امیدوارم بتوانم مطالبی که به دنبال آن هستید را با بهترین کیفیت در اختیارتان قرار دهم 💗

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا