تبلیغات در دادخواه وکالت

مشکلات زندگی در ترکیه برای ایرانیان

تبلیغات در دادخواه وکالت

ترکیه یکی از کشورهای محبوب برای مهاجرت به ویژه برای ایرانیان است، چراکه این کشور در همسایگی ایران واقع شده و به همین دلیل از نظر فرهنگ و آداب رسوم به کشور ما شباهت دارد. از طرفی قوانین و شرایط موجود در این کشور نیز در مقایسه با سایر کشورها راحت تر است و تمام این موارد دست به دست هم داده اند تا مردم کشور ما ترکیه را به عنوان یکی از مقصدهای اصلی مهاجرت در نظر بگیرند. اما باید این نکته را نیز در نظر داشته باشید که مهاجرت به این کشور سختی هایی دارد که ما تصمیم داریم در این مقاله از دادخواه وکالت در رابطه با همین موضوع، یعنی مشکلات زندگی در ترکیه برای ایرانیان صحبت کنیم تا با در نظر گرفتن تمام شرایط تصمیم نهایی خود را بگیرید.

یادگیری زبان ترکیه

زبان مردم کشور ترکیه به گونه ای است که بسیاری از افراد تصور می کنند می توانند طی یک الی دو ماه آن را به طور کامل یاد بگیرند؛ در حالی که باید گفت چنین تصویری درست نیست و زبان ترکی نیز نکات ریز و مهمی دارد که باید در رابطه با آن ها نیز اطلاعات لازم را بدست آورید. البته این بدان معنا نیست که یادگیری چنین زبانی سخت و نشدنی خواهد بود، بلکه منظورمان این است که برای یادگیری زبان ترکی سختی و چالش هایی پیش رویتان خواهد بود که باید آن ها را به خوبی کنترل کنید تا شرایط برای یادگیری زبان فراهم شود.

فراموش نکنید که یادگیری زبان ترکیه برای افرادی که تصمیم به مهاجرت به این کشور و چند سال زندگی در آن را دارند واجب است، چراکه برای برقراری ارتباط در این کشور، کار کردن، درس خواندن و مواردی از این دست به دانستن زبان اصلی این کشور یعنی ترکی نیاز خواهید داشت. از همین رو اگر یادگیری زبان ترکی را به عنوان یکی از مشکلات زندگی در ترکیه برای ایرانیان می دانید، می توانید پیش از مهاجرت در کلاس های ترکی استانبولی که زبان کشور ترکیه است شرکت کنید تا هنگام مهاجرت به مشکل نخورید.

پیدا کردن شغل در ترکیه

یکی از چالش ها و سختی هایی که پیش روی مهاجران به سراسر دنیا وجود دارد، به پیدا کردن شغل در کشور هدف مربوط می شود. در ترکیه نیز شرایط به همین شکل است و اگر قصد مهاجرت و زندگی در این کشور را دارید باید به موضوع شغل از قبل فکر کنید؛ چراکه اگر بدون برنامه ریزی در رابطه با این موضوع مهاجرت کنید، نمی توانید در تایم مناسب یک شغل با حرفه خود پیدا کنید و از آن به درآمد برسید. یکی از راهکارهایی که پیش روی شما قرار دارد این است که پیش از سفرتان مرکزی را برای کار کردن پیدا کنید تا نگرانی از این بابت نداشته باشید.

هزینه های زندگی در ترکیه

هزینه های زندگی در ترکیه

از دیگر مشکلات زندگی در ترکیه برای ایرانیان می توان به هزینه های بالا در این کشور اشاره کرد. از همین رو اگر پشتوانه مالی خوبی ندارید، شرایط مهاجرت برای شما سخت خواهد شد. از جمله هزینه های دائمی که موظف به پرداخت آن ها هستید، باید به هزینه هایی چون قبض، بنزین، خرید نیازهای اولیه، اجاره یا خرید ملک و … اشاره کرد. البته باید به این موضوع نیز اشاره داشته باشیم که هزینه های زندگی در ترکیه بسته به منطقه و محل زندگی متفاوت خواهد بود. برای مثال هزینه های زندگی در استانبول در مقایسه با هزینه های زندگی در شهری کوچکتر بیشتر خواهد بود. از همین رو اگر تصمیم به زندگی در یکی از شهرهای بزرگ استابول را دارید، باید پذیرای هزینه های بالای زندگی باشید.

کلاهبرداری و عدم امنیت مالی

یکی از جدی ترین مشکلات زندگی در ترکیه برای ایرانیان، فراهم بودن شرایط کلاهبرداری و عدم امنیت مالی است. در این کشور افراد سودجو و منفعت طلبی زندگی می کنند که در تلاش هستند از ایرانیان کلاهبرداری کنند و از آن ها بابت کارهای غیرقانونی پول زیادی دریافت کنند. از همین رو اگر قصد مهاجرت به ترکیه را دارید، تا حد الامکان سعی کنید که سرمایه خود را بدون فکر و برنامه ریزی از دست ندهید.

عدم آگاهی از قوانین ترکیه

چهارمین مورد که می توان آن را نیز از مشکلات زندگی در ترکیه برای ایرانیان در نظر گرفت، عدم آگاهی از قوانین این کشور است. برای مثال دریافت اقامت ترکیه از روش های مختلفی قابل انجام می باشد، اما از آنجایی که شما از تمام روش ها آگاهی ندارید، نمی توانید بهترین و کم هزینه ترین روش را انتخاب کنید. از همین رو پیشنهاد ما به افرادی که قصد مهاجرت به ترکیه را دارند این است که در رابطه با قوانین و شرایط اطلاعات لازم را بدست آورند تا بتوانند بر حسب شرایط بهترین تصمیمات را بگیرند.

کلام آخر

ترکیه؛ کشور همسایه ایران امروزه یکی از انتخاب های اصلی برای مهاجرت است که افراد به فکر اقامت در آن می باشند. حال از آنجایی که همیشه از مزایای مهاجرت و سفر به این کشور صحبت شده است، در این مقاله به بررسی مشکلات زندگی در ترکیه برای ایرانیان پرداختیم تا با چالش هایی که ممکن است سر راه شما قرار گیرند آشنا شوید و با در نظر گرفتن آن ها بهترین تصمیم را در رابطه با مهاجرت و زندگی در ترکیه بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

مهدیه خوشرویی

مهدیه هستم؛ از سال 1398 فعالیت خودمو در نویسندگی شروع کردم و تا به امروز با خواندن و نوشتن مقالات مختلف در حال کسب اطلاعات جدید هستم و امیدوارم بتوانم مطالبی که به دنبال آن هستید را با بهترین کیفیت در اختیارتان قرار دهم 💗

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا