تبلیغات در دادخواه وکالت

ویزای استارتاپ کانادا چیست و نحوه دریافت آن

تبلیغات در دادخواه وکالت

اگر به عنوان یک کارآفرین مشغول به فعالیت هستید و ایده های نوآورانه ای دارید، دولت کانادا شرایطی را برای شما فراهم کرده است که می توانید از این طریق و دریافت ویزای استارتاپ کانادا (Canada Start-up Visa) خودتان و حتی خانواده تان به این کشور مهاجرت کنید. دولت کانادا این اقدام را انجام داده است تا از مهاجرانی که در قالب یک کارآفرین به این کشور مهاجرت می کنند به عنوان یک محرک رشد اقتصادی استفاده کند. حال در ادامه توضیحات دیگری را در رابطه با این ویزا در اختیارتان قرار می دهیم تا اگر قصد مهاجرت با این روش را داشتید، بهترین عملکرد را از خود نشان دهید.

ویزای استارتاپ کانادا چیست؟

پیش از آنکه بررسی کنیم ویزای استارتاپ چه ویزایی است، باید در رابطه با مفهوم استارتاپ صحبت کنیم. Start-up در حقیقت به حالتی گفته می شود که برای مثال شما به عنوان یک فرد خلاق و کاربلد با کمک هنر و مهارتی که دارید، یک کار و بیزینس را راه‌اندازی می کنید و امید دارید که به مرور زمان بیزینسی که دارید گسترده تر شود. حال کاری که دولت کانادا انجام داده این است که شرایطی را فراهم کرده که افراد کارآفرین و بیزنس من می توانند برای کار در آن کشور اقدام کنند. دولت کانادا نیز با فراهم کردن چنین شرایطی در تلاش است که سرمایه و سودآوری کشور خود را افزایش دهد. اما چگونه می توان ویزای استارتاپ را گرفت؟

شرایط لازم برای دریافت ویزای استارتاپ چیست؟

اما آیا تمام کارآفرین ها و استارتاپ ها می توانند برای دریافت ویزای استارتاپ کشوری چون کانادا اقدام کنند؟ مسلما هر استارتاپ و بیزینسی نمی تواند نسبت به انجام این کار اقدام کند، چرا که متقاضی اخذ ویزا باید یکسری شرایط خاص داشته باشد تا در ادامه شرایط برای دریافت ویزا فراهم شود. از جمله شرایط لازم برای دریافت ویزای استارتاپ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نمره آیلتس؛ اولین موردی که شما به عنوان یک متقاضی دریافت ویزا باید به آن توجه داشته باشید، نمره آیلتس است که حداقل نمره 5 لازم خواهد بود.
 • نامه ساپورت؛ کشوری که قرار است در آن به عنوان کارآفرین مشغول به فعالیت شوید، یک نامه تحت عنوان نامه ساپورت در اختیارتان قرار می دهد که داشتن آن نیز برای دریافت ویزا ضروری خواهد بود.
 • اثبات تمکن مالی؛ شما باید با ارائه مدارک لازم و کافی نشان دهید که می توانید از پس هزینه های مربوط به اقامت و زندگی در یک کشور دیگر بربیایید. دقت داشته باشید که این مدارک را باید پیش از اقدام برای دریافت ویزا آماده کنید تا به موقع آن ها را ارائه دهید.
 • عدم داشتن سوءپیشینه و مشکل پزشکی؛ شما باید با ارائه یکسری از مدارک ثابت کنید که هیچ سوء پیشینه ای ندارید و از نظر سلامت نیز همه چیز مناسب و خوب است.

کشورهایی که ویزای استارتاپ می دهند؟

تا به اینجا در رابطه با ویزای استارتاپ کانادا صحبت کردیم و اطلاعاتی را در رابطه با ویزای این کشور در اختیارتان قرار دادیم. حال شاید برای شما سوال پیش آید که آیا فقط کشور کانادا چنین ویزایی را به متقاضیان ارائه می دهد یا کشورهای دیگر نیز چنین شرایطی دارند؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که کانادا به دلیل موقعیت و شرایط خوبی که دارد، بسیار موردتوجه قرار گرفته است و دولت این کشور نیز به فکر جذب نیرو می باشد؛ اما این دلیل نمی شود که کشورهای دیگر چنین ویزایی را به متقاضیان ندهد! از همین رو در ادامه لیستی از کشورهایی که شما می توانید از آن ها ویزای استارتاپی دریافت کنید را موردبررسی قرار می دهیم تا بررسی های لازم در رابطه با هریک را انجام دهید و در نهایت بهترین انتخاب را داشته باشید.

نوشته های مشابه
 • استرالیا
 • آلمان
 • انگلیس
 • آمریکا
 • دانمارک
 • فرانسه
 • پرتغال
 • امارات متحده عربی

مراحل دریافت ویزای استارتاپ کانادا

مراحل دریافت ویزای استارتاپی کانادا

حال اگر شرایط دریافت ویزای استارتاپ کانادا را دارید و می خواهید که این کار را انجام دهید، باید یکسری از مراحل را به ترتیب پشت سر بگذارید که این مراحل عبارتند از:

 • ایده ی نوآورانه ی بیزینس خود را آماده کنید و برای آن پلن مناسبی بنویسید.
 • اگر ایده شما توسط سازمان یا موسسه ای تایید شد و پرزنت خوبی داشتید، باید از سازمانی که در آن قبول شده اید، نامه ساپورت را بگیرید.
 • بعد از دریافت نامه ساپورت تقریبا اصل راه را رفته اید و می توانید پس از آنکه مدارک را آماده کردید، به اداره مهاجرت کانادا بروید و با ارائه ی مدارک درخواست صدور ویزا را بدهید. البته ویزایی که برای آن درخواست می دهید باید ویزای اقامت و ویزای کار باشد.
 • جواب ویزای کار معمولا بین 3 تا 6 ماه حاضر می شود و همزمان با آن پروژه مربوط به اقامتتان نیز در جریان خواهد بود.
 • اگر اداره مهاجرت تصمیم بگیرد که پروژه را موردبررسی قرار دهد، سازمان های دیگر نیز در چنین موقعیتی به پرونده مربوط به شما ورود پیدا می کنند تا روند بررسی ها کامل شود. در نهایت اگر همه چیز خوب و بدون مشکل باشد، ویزای استارتاپ کانادا برای شما صادر خواهد شد.

هزینه مربوط به اخذ ویزای استارتاپ چقدر است؟

تا به اینجا در رابطه با شرایط مختلف مربوط به اخذ ویزای استارتاپ صحبت کردیم، اما موضوعی که وجود دارد این است که دریافت چنین ویزایی به پرداخت هزینه نیز نیاز خواهد داشت و شما باید به عنوان یک متقاضی در بخش های مختلف هزینه هایی را بپردازید. البته در رابطه با این موضوع نمی توان به طور دقیق و مشخص اظهار نظر کرد، چراکه هزینه های تعیین شده برای این کار توسط دولت هر کشوری متفاوت خواهد بود. از همین رو اگر فکر می کنید که شرایط برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا یا هر کشور دیگری سخت است، از یک وکیل کمک بگیرید تا به شما در روند مربوط به اخذ ویزا کمک کند.

کلام آخر

ویزای استارتاپ کانادا یکی از بهترین و ساده ترین ویزاهایی به شمار می آید که شما می توانید با اخذ آن کارهای مهاجرت به کشوری چون کانادا را انجام دهید. از همین رو ما در این مقاله از دادخواه وکالت در رابطه با این ویزا اطلاعات کاملی را در اختیارتان قرار دادیم تا شما بتوانید با تحلیل و بررسی این اطلاعات در نهایت بهترین تصمیم را در جهت اخذ این ویزا بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

مهدیه خوشرویی

مهدیه هستم؛ از سال 1398 فعالیت خودمو در نویسندگی شروع کردم و تا به امروز با خواندن و نوشتن مقالات مختلف در حال کسب اطلاعات جدید هستم و امیدوارم بتوانم مطالبی که به دنبال آن هستید را با بهترین کیفیت در اختیارتان قرار دهم 💗

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا