تبلیغات در دادخواه وکالت

مهم ترین مشکلات مهاجرت به کانادا

تبلیغات در دادخواه وکالت

کشور کانادا به دلیل شرایط خوب محیطی و اقتصادی که دارد، به یکی از مقصدهای اصلی برای مهاجرت تبدیل شده است و سالانه مهاجران زیادی به این کشور مهاجرت می کنند تا بتوانند به هدف های خود برسند. اما نکته ای که باید به آن اشاره کرد، این است که مهاجرت فقط مزایا و خوبی ندارد، بلکه سختی های بسیاری نیز پیش روی مهاجران قرار دارد که باید پیش از انجام اقدامات لازم در رابطه با آن ها اطلاعات لازم را کسب کنند. از همین رو تصمیم داریم در این مقاله در رابطه با مشکلات مهاجرت به کانادا صحبت کنیم تا بتوانید تمام شرایط را در نظر بگیرید و در نهایت بهترین انتخاب را داشته باشید.

سختی و مشکلات مهاجرت به کانادا

چالش هایی که قرار است در ادامه بررسی کنیم، از اصلی ترین چالش ها و مشکلات هستند که پیش روی متقاضیان مهاجرت قرار دارند؛ حال ما در ادامه علاوه بر اینکه این مشکلات و چالش ها را بررسی می کنیم، راهکارهایی را برای رفع آن ها نیز در اختیارتان قرار می دهیم تا بتوانید به درستی تحقیق و بررسی های لازم را انجام دهید.

  • یادگیری زبان و برقراری ارتباط

یکی از بزرگترین چالش ها و مشکلات مهاجرت به کانادا به زبان و نحوه ی برقراری ارتباط مربوط می شود. زبان رسمی در این کشور انگلیسی و فرانسوی است؛ به طوری که می توان گفت در ایالت کبک زبان فرانسوی زبان اول و در سایر ایالت ها زبان انگلیسی زبان اول است. طبق سوابق موجود، اگر یکی از این زبان ها را ندانید، در پیدا کردن شغل، دوست، برقراری ارتباط و مواردی از این دست به مشکل برخواهید خورد. برای رفع این مشکل، کلاس های آموزشی انگلیسی و فرانسوی وجود دارد که شما می توانید با شرکت در آن ها این مشکل را به سادگی برطرف کنید. پیدا کردن دوست انگلیسی یا فرانسوی زبان، خواندن روزنامه و مجله های زبان اصلی، دیدن فیلم و سریال و … نیز از جمله روش هایی هستند  که می توانید از طریق آن ها این مشکل را برطرف کنید.

  • پیدا کردن شغل و حرفه

از دیگر چالش های پیش روی مهاجران می توان به مشکل پیدا کردن شغل و حرفه در کانادا اشاره کرد. از همین رو باید گفت اگر در کشور خودتان شغل خوبی داشتید و درآمد خوبی کسب می کردید، باید این نکته را در نظر داشته باشید که نمی توانید همان اول راه در کانادا نیز به همان موقعیت برسید. البته شما می توانید پیش از آنکه کارهای مهاجرت خود را انجام دهید، موقعیت های شغلی که در این کشور وجود دارد را موردبررسی قرار دهید و در صورتی که امکانش وجود داشت، پیش از ورود به کانادا شغل مناسب با موقعیت خود را انتخاب کنید.

اگر برای تحصیل به کانادا مهاجرت کرده اید نیز نگران نباشید؛ چراکه شما می توانید حین زمانی که مشغول به تحصیل در کانادا هستید، در برخی از مشاغل که برای دانشجویان مناسب می باشند مشغول به فعالیت شوید و سابقه کاری خود را نیز افزایش دهید. البته فراموش نکنید که برای انجام هرکاری در این کشور، سطح زبان شما باید خوب و قابل قبول باشد.

مهم ترین مشکلات مهاجرت به کانادا

  • یافتن مسکن و محل اقامت

یکی از مهم ترین و حیاتی ترین نیازها برای مهاجران یافتن مسکن و محل اقامت است. در رابطه با این موضوع باید گفت در سال 2019 دولت کانادا 70 درصد بودجه فدرال را به مهاجران برای یافتن مسکن اختصاص داد، اما همچنان هستند مهاجرانی که در پیدا کردن محل اقامت و سکونت مشکل دارند. برای مثال یکی از مشکلات مهاجرت به کانادا که وجود دارد، این است که اگر شما حساب بانکی در کانادا نداشته باشید، نمی توانید بلافاصله بعد از ورود به این کشور نسبت به اجاره آپارتمان اقدام کنید، چراکه مالکین در این کشور برای انجام پرداختی ها شماره SIN و جزئیات بانکی شما را درخواست خواهند کرد.

البته نگران نباشید، چراکه شما می توانید با اجاره خانه های AirBnB، برای مدت زمانی که کارهای شما روی جریان می افتند استفاده کنید. اگر برای تحصیل کانادا را انتخاب کرده اید، خوابگاه های دانشجویی نیز انتخاب مناسبی برای اسکان خواهند بود.

  • آب و هوای کانادا

بسیاری از افراد شرایط آب و هوا و جوی که در کانادا وجود دارد را از جمله مشکلات مهاجرت به کانادا می دانند، زیرا بر این باورند که کانادا یکی از سردترین کشورها برای مهاجرت است که اکثر روزهای سال برفی و بارانی می باشد. باید گفت که چنین باور و طرز فکری کاملا اشتباه است، چراکه کانادا از بخش و ایالت های مختلفی تشکیل شده که برخی از این ایالات به قطب نزدیک هستند و به همین دلیل آب و هوای سرد و برفی دارند؛ اما این بدان معنا نیست که تمام منطقه های این کشور سرد و برفی است، بلکه باید گفت برخی از مناطق آب و هوای معتدل و خوبی دارند. بنابراین شما باید با توجه به شرایطی که دارید، بهترین منطقه را برای مهاجرت انتخاب کنید.

  • رفت و آمد در کانادا

دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی در هر کشوری اهمیت دارد، چراکه شما برای رفت و آمد به محل کار، تحصیل و … به وسایل عمومی نیاز خواهید شد. در کانادا تنوع وسایل حمل و نقل عمومی مناسب است، اما شاید پیدا کردن آن ها در هر محل برای مهاجران درابتدا سخت باشد؛ اما نگران نباشید، زیرا بعد از چند بار گشت و گذار در منطقه متوجه موقعیت دقیق همه چیز خواهید شد. هزینه های درنظر گرفته شده برای رفت و آمد در این کشور نیز معقول و مناسب است؛ پس نگرانی از این بابت نیز نداشته باشید!

  • نژادپرستی در کانادا

یکی از بزرگترین مشکلات مهاجرت به کانادا که امروزه تقریبا کمتر شده است به نژادپرستی مربوط می شود. این موضوع در زمان گذشته محدودیت و مشکلات بسیاری را برای مهاجران به همراه داشت، اما امروزه با آموزش های صورت گرفته این مشکل کمتر از گذشته دیده می شود و بسیاری از گروه های مردمی در تلاش هستند که این مشکل را به طور کلی برطرف کنند.

کلام آخر

اگر قصد مهاجرت به کشور پیشرفته و موفقی چون کانادا را دارید، باید علاوه بر آشنایی با مزایای مهاجرت به این کشور با معایب و مشکلات مهاجرت به کانادا نیز آشنا شوید تا بدانید که چه چیزی پیش روی شما قرار دارد. از همین رو ما در این مقاله از دادخواه وکالت در رابطه با این مشکلات صحبت کردیم تا شما بتوانید در نهایت بهترین تصمیم را در رابطه با مهاجرت به این کشور بگیرید.

4.4/5 - (5 امتیاز)

مهدیه خوشرویی

مهدیه هستم؛ از سال 1398 فعالیت خودمو در نویسندگی شروع کردم و تا به امروز با خواندن و نوشتن مقالات مختلف در حال کسب اطلاعات جدید هستم و امیدوارم بتوانم مطالبی که به دنبال آن هستید را با بهترین کیفیت در اختیارتان قرار دهم 💗

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا