تبلیغات در دادخواه وکالت

طلاق توافقی چقدر طول میکشد؟

تبلیغات در دادخواه وکالت

طلاق توافقی چقدر طول میکشد سوالی است که اغلب از وکلا پرسیده می شود. در این خصوص معمولا مواردی مانند طلاق توافقی با وکیل چقدر طول میکشد، رای دادگاه طلاق چقدر طول میکشد، طلاق توافقی ۱۰ روزه، بعد از داوری طلاق چقدر طول میکشد و دادگاه طلاق توافقی چند جلسه است نیز مطرح می شوند. به همین دلیل ما قصد داریم در این خصوص مطالبی را ذکر کنیم.

گاهی زن و مرد بعد از ازدواج به دلیل بروز مشکلات تصمیم می گیرند که از هم جدا شوند. طلاقی که با توافق بین دو طرف انجام شود دارای مراحل ساده تری می باشد؛ اما این موضوع به این معنی نیست که با این روش می توان به سادگی و در مدت کوتاهی طلاق گرفت. طلاق توافقی یکی از انواع طلاق است که با توافق طرفین انجام می شود و به همین دلیل مشکلات سایر طلاق ها مانند طلاق از طرف مرد یا طلاق از طرق زن را ندارد. همین مورد می تواند موجب شود که پروسه این نوع طلاق کوتاه تر باشد.

در صورتی که قصد دارید در این خصوص راهنمایی کسب کنید، می توانید با وکیل باتجربه در این خصوص مشورت کنید. بدیهی است که در راستای به نتیجه رسیدن هر پرونده حقوقی و کیفری باید از وکیل راهنمایی لازم اخذ شود.

طلاق توافقی با داشتن وکیل چقدر طول می کشد؟

در راستای پاسخ به این سوال که طلاق توافقی چقدر طول میکشد باید گفت که این مورد بستگی به نوع پرونده دارد. اگر برای پیگیری طلاق توافقی وکیل داشته باشید، مسلما مراحل با سرعت بیشتری طی می شوند. می توان گفت که با داشتن وکیل پروسه طلاق توافقی بین 10 تا 40 روز کاری زمان می برد! در این راستا باید حق الوکاله وکیل با توافق طرفین پرداخت شود.

طلاق توافقی با داشتن وکیل چقدر طول می کشد؟

در طلاق توافقی زن و شوهر بر سر امور مالی و غیر مالی توافق دارند و به همین دلیل این امکان وجود دارد که در مدت زمان کوتاه تری بتوانند از یکدیگر جدا شوند. در سایر طلاق ها مشکلاتی بر سر مهریه، نفقه و … وجود دارد که می تواند موجب طولانی شدن روند طلاق شود. مهریه در طلاق توافقی دارای قوانین مخصوص به خود است.

در این خصوص باید گفت که برای جلوگیری از طلاق فوری بین زن و شوهر، جلسات صلح و سازش و داوری باید طی شوند. در بسیاری از کشورها روند طلاق توافقی نیز طولانی است تا در صورت پشیمانی طرفین، این امکان وجود داشته باشد که باهم سازش کنند. در نتیجه مراجعی مانند شورای حل اختلاف این وظیفه را دارند که بین دو طرف سازش برقرار کنند و در این راستا به آن ها مشاوره دهند.

مدت زمان طلاق توافقی به چه چیزهای بستگی دارد؟

در ادامه بحث اینکه طلاق توافقی چقدر طول میکشد باید گفت که مدت زمان این پروسه به عوامل متعددی بستگی دارد. زمان ارائه درخواست طلاق توافقی کی از این موارد که باید به آن اشاره شود. به عنوان مثال در انتهای ماه نباید درخواست طلاق را ثبت کرد چراکه روند رسیدگی به آن طولانی تر خواهد شد. گاهی به دلیل شلوغی دادگاه ها، پرونده به شورای حل اختلاف سپرده می شود. به همین دلیل جلسات صلح و سازش نیز می توانند موجب طولانی شدن این پروسه شوند.

مدت زمان طلاق توافقی به چه چیزهای بستگی دارد؟

کلام آخر

ما در این مقاله در خصوص اینکه طلاق توافقی چقدر طول میکشد، مطالبی را بیان کردیم. باید گفت که مراحل طلاق توافقی برای همگان یکسان است؛ اما این روند با داشتن وکیل می تواند کوتاه تر شود. برخی از مراحل طلاق اجباری هستند و دو طرف باید این مراحل را انجام دهند تا بتوانند از یکدیگر جدا شوند. به همین علت مدت زمان طلاق توافقی بستگی به عوامل زیادی دارد. با داشتن وکیل مدت زمان اغلب کوتاه تر می شود و این مورد نیز باز هم بستگی به نوع پرونده دارد. هزینه وکیل برای طلاق می تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد.

4.3/5 - (3 امتیاز)

مرضیه آریاکیا

مرضیه آریاکیا هستم و در حدود پنج سال است که در زمینه تولید محتوای سایت فعالیت دارم. سعی دارم که با تحقیق در زمینه مسائل حقوقی بتوانم محتوای یونیک را با توجه به آموزه های حقوقی سایت دادخواه وکالت در اختیار شما قرار دهم. از این رو نظرات شما در راستای بهبود مقالات می تواند به من کمک فراوانی کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا