تبلیغات در دادخواه وکالت

شکایت به پلیس فتا چگونه است؟【آپدیت آخر】

تبلیغات در دادخواه وکالت

شکایت به پلیس فتا دقیقا مراحلی مانند شکایت به پلیس 110 دارد. به همین دلیل رسیدگی به شکایت و صدور رای در خصوص تخلفاتی مانند شکایت از فروشگاه اینترنتی، تنها با مراجعه به دادسرا امکان پذیر است. با توجه به این موضوع شما می توانید تخلفاتی که در فضای مجازی صورت می گیرد را به پلیس فتا گزارش دهید. در این رابطه مواردی از قبیل شماره تماس 24 ساعته پلیس فتا، مدارک لازم جهت شکایت به پلیس فتا و شکایت به پلیس فتا برای خرید اینترنتی مطرح می شوند.

شکایت به پلیس فتا به چه صورت است؟

پلیس فتا (پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فراجا) که با نام پلیس سایبری نیز شناخته می شود، در زمینه کلاهبرداری اینترنتی یا فیشینگ فعالیت های گسترده ای انجام می دهد. سایت پلیس فتا به آدرس csirc.cyberpolice.gov.ir برای ثبت شکایات طراحی شده است و افراد می توانند از این طریق شکایت به پلیس فتا را به ثبت برسانند.مواردی مانند شکایت از کلاهبرداری ارز دیجیتال نیز از این طریق قابل پیگیری می باشند.

باید به این موضوع اشاره کرد که روش های مختلفی برای ثبت شکایت از طریق پلیس فتا وجود دارد و سامانه مذکور تنها برای مراجعه غیر حضوری کاربرد دارد. به همین دلیل در ادامه به روش های مختلف شکایت به پلیس فتا اشاره خواهیم کرد.

شکایت به پلیس فتا به چه صورت است؟

شیوه های مختلف شکایت به پلیس فتا

همانطور که در بالا اشاره شد روش های مختلفی برای شکایت به پلیس فتا وجود دارد. شما می توانید به صورت تلفنی، اینترنتی یا حضوری شکایت خود را مطرح کنید. برخی از کلاهبرداری های اینترنتی با مبالغ بالا صورت می گیرند، به همین دلیل فرد باید با وکیل مشورت کند. بهترین وکیل تهران می تواند در این خصوص فرد را راهنمایی کند تا روش مناسب برای ثبت شکایت انتخاب شود.

1- شکایت به فتا به صورت اینترنتی

با توجه به اینکه یک سامانه به صورت الکترونیکی برای ثبت شکایات پلیس فتا طراحی شده است، بدیهی است که بهترین روش ثبت شکایت مراجعه به سایت است. بدین منظور باید مراحل زیر به صورت دقیق انجام شوند تا بتوان شکایت خود را به صورت اینترنتی ثبت کرد:

  • باز کردن سایت پلیس فتا در مرورگر به آدرس cyberpolice.gov.ir
  • انتخاب بخش خدمات الکترونیکی
  • انتخاب ثبت گزارش مردمی
  • انتخاب ثبت نام در بالای صفحه
  • انتخاب موضوع شکایت
  • ورود اطلاعات خود و ثبت متن شکایت
  • ضمیمه کردن اسناد و مدارک

2- شکایت به فتا به صورت حضوری

برای ثبت شکایت به پلیس فتا به صورت حضوری باید به دادسرای جرائم رایانه ای مراجعه شود. افرادی که در این دادسرا مشغول به کار هستند پرونده مورد نظر را بررسی می کنند. بدین منظور باید ثبت شکواییه به صورت حضوری باشد.

3- شکایت به فتا به صورت تلفنی

تماس با شماره پلیس فتا یکی دیگر از راه های ثبت شکواییه از کلاهبرداری های اینترنتی می باشد. شماره تماس 24 ساعته پلیس فتا 096380 است که می توانید با آن ارتباط برقرار کنید. مانند روش حضوری و اینترنتی، امکان ثبت شکایت از این طریق نیز وجود دارد.

هزینه شکایت به پلیس فتا

ثبت شکواییه از طریق پلیس فتا با مراجعه به سایت هزینه ای دربر ندارد؛ اما برای ثبت شکایت از طریق مراجع قضایی، مراحل دادرسی هزینه هایی در بر دارد. این هزینه ها شامل مراحل ثبت شکایت، پیگیری و صدور رای است. همچنین برای حق الوکاله وکیل باید هزینه ای با توجه به سختی پرونده در نظر گرفته شود. تعرفه خدمات قضایی بر اساس قانون بودجه کشور تعیین می شود.

برای ثبت شکایت کیفری در تمامی دادسرا ها اید مبلغ یکسانی پرداخت شود. این هزینه تنها برای ثبت شکایت است و اگر بخواهیم به صورت جدی شکایت را پیگیری کنیم باید مبالغ دیگری برای پرونده پرداخت شود.

هزینه شکایت به پلیس فتا

کلام آخر

پلیس فتا در خصوص کلاهبرداری اینترنتی فعالیت گسترده ای دارد. شما تنها می توانید از طریق ثبت شکایت از طریق پلیس فتا کلاهبرداری را اطلاع دهید. در نتیجه در رابطه با نحوه تشکیل پرونده و پیگیری قضایی پلیس فتا مشاوره ای به شما نخواهد داد. به همین دلیل توصیه می شود بدین منظور حتما با وکیل پایه یک دادگستری مشورت شود. شکایت به پلیس فتا می تواند به شیوه اینترنتی، حضوری یا تلفنی ثبت شود.

4.5/5 - (2 امتیاز)

مرضیه آریاکیا

مرضیه آریاکیا هستم و در حدود پنج سال است که در زمینه تولید محتوای سایت فعالیت دارم. سعی دارم که با تحقیق در زمینه مسائل حقوقی بتوانم محتوای یونیک را با توجه به آموزه های حقوقی سایت دادخواه وکالت در اختیار شما قرار دهم. از این رو نظرات شما در راستای بهبود مقالات می تواند به من کمک فراوانی کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا