تبلیغات در دادخواه وکالت

برای درخواست طلاق کجا برویم؟ + سریع ترین راه طلاق

تبلیغات در دادخواه وکالت

سریع ترین راه طلاق و اینکه برای درخواست طلاق کجا برویم را در این مطلب بررسی خواهیم کرد. در این خصوص مواردی مانند سامانه درخواست طلاق،  قانون جدید طلاق از طرف زن، مرد تا چند سال میتواند زن را طلاق ندهد، درخواست طلاق توافقی، هزینه وکیل برای طلاق از طرف زن و درخواست طلاق از طرف مرد مطرح می شوند. به همین علت ما  قصد داریم در این خصوص بیشتر صحبت کنیم.

از طلاق به عنوان یک روند قانونی به منظور جدایی و پایان زندگی مشترک یاد می شود. روش های مختلفی برای درخواست طلاق مانند طلاق توافقی وجود دارد. هر کدام از شیوه ها دارای مراحل و شرایط مختلفی می باشد. مراجع صالح در این خصوص با توجه به نوع طلاق اقدامات لازم در این خصوص را انجام می دهند. اگر شما نیز با چنین مشکلی مواجه هستید می توانید در این راستا با وکیل طلاق مشورت کنید. هزینه وکیل برای طلاق بر اساس نوع پرونده و روند آن تعیین می شود.

اختلافاتی که بین زوجین وجود دارند موجب می شوند که در یک نقطه از زندگی به فکر طلاق بیفتند. این دو نفر در یک مقطع دیگر نمی توانند در کنار هم زندگی کنند و به همین دلیل تصمیم می گیرند طلاق بگیرند. روال قانونی طلاق به گونه ای است که چندان هم راحت نیست. به همین دلیل همواره تاکید می شود بدین منظور با وکیل باتجربه مشورت شود. در این صورت سریع ترین روش طلاق از بین انواع طلاق انتخاب می شود و مراحل آن طی می شود. این موضوع بستگی به شرایط بین طرفین دارد.

سریع ترین راه طلاق بین زوجین چیست؟

ما در این مطلب قصد داریم به این موضوع اشاره کنیم که برای درخواست طلاق کجا برویم؛ اما قبل از آن باید در خصوص سریع ترین راه طلاق نیز مطالبی را ذکر کنیم. در شرع مقدس اسلام شاهد این هستیم که برای جدایی زوجین طلاق به عنوان یک روال قانونی در نظر گرفته شده است. به طور کلی سه نوع طلاق وجود دارد که عبارتند از:

سریع ترین راه طلاق بین زوجین چیست؟

هر کدام از این انواع طلاق با توجه به روند پرونده ممکن است دارای مراحل مختلفی باشند. همین امر می تواند موجب شود که به طور قطع نتوان سریع ترین راه طلاق را معرفی کرد. در این میان آگاهی زوجین از مسائل حقوقی می تواند موجب شود که روند پرونده بهتر طی شود.

همانطور که می دانید بر اساس قانون حق طلاق با مرد است؛ اما باید برای این کار دلیل بیاورد. قبلا وی می توانست به دفاتر ثبت ازدواج و طلاق مراجعه کند و به راحتی درخواست طلاق بدهد! این صورت بسیاری از حق و حقوق زن نادیده گرفته می شد و این موضوع باعث می شد که زن نتواند حقوق خود مانند مهریه، نفقه و … را طلب کند. در حال حاضر بر اساس قانون جدید، مرد باید مجوز لازم را برای طلاق کسب کند. همین امر موجب شده است که روند طلاق از طرف مرد نیز طولانی شود. در طلاق از طرف زن نیز که باید شرایطی مانند عسر و حرج فراهم باشد، مراحل بسیار پیچیده تر از طلاق از طرف زن است. شاید بتوان گفت که اگر طلاق به صورت توافقی انجام شود مراحل را سرعت بیشتری طی می شود.

ارائه دادخواست طلاق در دفاتر خدمات الکترونیکی قوه قضاییه

به منظور موفقیت در یک پرونده حقوقی یا کیفری، باید مراحل آن به صورت قانونی طی شوند. در این راستا می توان گفت که مراحل به صورت سریع تری پیش می روند. در ادامه بحث سریع ترین راه طلاق نیز باید گفت که اولین قدم ارائه دادخواست طلاق به دفاتر خدمات الکترونیکی می باشد.

 قبلا زوجینی که قصد طلاق داشتند درخواست خود را به صورت مستقیم به دادگاه ارائه می دادند. در نتیجه در همان مرجع به درخواست آنها رسیدگی می شد. در قانون جدید، دفتر خدمات الکترونیکی مرجع اصلی برای ثبت درخواست طلاق است. بدین منظور شخص باید در سامانه ثنا ثبت نام کند تا مراحل به صورت قانونی طی شوند.

ارائه دادخواست طلاق در دفاتر خدمات الکترونیکی قوه قضاییه

کلام آخر

ما در این مقاله در خصوص اینکه برای درخواست طلاق کجا بروم، مطالبی را ذکر کردیم. سریع ترین راه طلاق در این خصوص بستگی به شرایط زوجین دارد. اینکه کدام یک از انواع طلاق توسط آنها برای جدایی انتخاب شوند نیز می تواند در سرعت به نتیجه رسیدن پرونده موثر باشد. به همین دلیل ما در این مقاله در این خصوص مطالبی را ذکر کردیم. در این راستا اولین مرجع برای ثبت درخواست طلاق، دفاتر خدمات الکترونیکی می باشند.

5/5 - (1 امتیاز)

مرضیه آریاکیا

مرضیه آریاکیا هستم و در حدود پنج سال است که در زمینه تولید محتوای سایت فعالیت دارم. سعی دارم که با تحقیق در زمینه مسائل حقوقی بتوانم محتوای یونیک را با توجه به آموزه های حقوقی سایت دادخواه وکالت در اختیار شما قرار دهم. از این رو نظرات شما در راستای بهبود مقالات می تواند به من کمک فراوانی کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا