تبلیغات در دادخواه وکالت

منظور از ورشکستگی به تقصیر چیست؟

تبلیغات در دادخواه وکالت

منظور از ورشکستگی به تقصیر چیست؟ برای این که یک شرکت ورشکسته شود دلایل زیادی وجود دارد. ورشکستگی می تواند بر اثر شرایط بد اقتصادی رخ دهد که مالک کسب و کار و یا تاجر نقشی در قرار گرفتن شرکت در چنین موقعیت بدی نخواهند داشت. ممکن است صاحب بیزنس، نا آگاهانه اقداماتی انجام دهد که پیامد های منفی برای شرکت ایجاد کرده و آن را از صحنه رقابت خارج کند. در چنین شرایطی ورشکستگی به تقصیر رخ می دهد. در این مقاله از دادخواه وکالت می خواهیم این موضوع را به طور کامل تجزیه و تحلیل نماییم.

منظور از ورشکستگی به تقصیر چیست؟

مشخص کردن نوع ورشکستگی بر عهده وکیل و فرد متخصص است. این مورد نیز بر اثر بررسی های پی در پی برای فهمیدن دلیل ورشکستگی حاصل می شود. زمانی که یک کسب و کار به نقطه ای می رسد که نمی تواند جوابگوی طلبکاران باشد و سیاست ها و استراتژی هایی که تدوین شده نمی تواند شرکت را از چنین حالتی خارج کند حکم ورشکستگی اعلام می گردد. کارشناسان تمامی اسناد شرکت را مرور کرده تا بتوانند به یک نتیجه قطعی برسند که کدام کار و اقدام یاعث شد یک صنعتی به چنین سرنوشتی دچار شود.

هنگامی که بررسی به صورت همه جانبه انجام و مشخص شد که اقدامات درون شرکت مسبب زوال آن گردیده متخصصان حقوق تجارت، موقعیت کنونی شرکت را ورشکستگی به تقصیر تشخیص می دهند. پس برای این که دانست منظور از ورشکستگی به تقصیر چیست، باید بیان کرد اعمالی که بدون داشتن نیت بد و خصمانه در شرکت اجرا شده و عملیاتی شدن آن ها این عوارض را برای کسب و کار ایجاد کرده است. در واقع اشتباهات، مرکز اصلی چنین رخدادی بوده است.

مسئولی که کار خود را با دقت انجام نداده و باعث ورشکسته شدن شرکت شده باید در پیشگاه قانون مجازات گردد. در این گونه مجازات ها، مالک و مدیر اصلی شرکت در معرض اتهام قرار خواهد گرفت؛ زیرا ورشکستگی پیامد کارها و کمبودهایی بوده که او انجام داده است. عدم رعایت اصول اصلی در تجارت و از بین رفتن یک شرکت مجازات های مختلفی را در بر دارد.

نوشته های مشابه

مجازات ورشکستگی به تقصیر چگونه است؟

همانطور که بیان شد این نوع ورشکستگی جرم محسوب می شود. ماده مربوط به مجازات این جرم را در قانون تجارت به ثبت رسانده اند. در واقع این گونه جرائم، جنایی به شمار نمی روند؛ زیرا تعداد سال هایی که یک مجرم جنایی باید در حبس باشد بیش از سه و چهار سال است. به دلیل زمان کوتاه حبس جرم ورشکستگی که حداقل آن کمتر از یک سال و حداکثر آن سه سال بوده جرائم جنحه قلمداد می شود.

برای تنبیه و تادیب کردن مسئول این جرم، حبسی که به آن تعلق می گیرد زندانی کردن تادیبی می باشد. بعد از فهم کامل این سوال که منظور از ورشکستگی به تقصیر چیست، بررسی های مختلفی بر روی این موضوع صورت گرفته به گونه ای که نوع حبس را تغییر داده است. در شرایط فعلی، اگر صاحی کسب و کاری با افعال خود باعث ورشکستگی شد مجازات آن از حبس تادیبی به تعزیری تغییر کرده است. در مقاله نحوه اعتراض به حکم حبس تعزیری چگونه است اطلاعات مطلوب و مناسب درباره این نوع حبس آورده شده است.

منظور از ورشکستگی به تقصیر چیست؟

راجع به تفاوت ورشکستگی به تقصیر و تقلب چه میدانید؟

بین ورشکستگی به تقلب و به تقصیر تفاوت وجود دارد. این تفاوت باعث شده نحوه رسیدگی به پرونده این دو جرم نیز متفاوت باشد. علاوه بر این، میزان مجازاتی که یک مجرم ورشکسته به تقلب دارد با مجرم ورشکسته به تقصیر متمایز خواهد بود. در ورشکستگی از نوع تقلب خود تاجر و یا مالک سازمان می داند که روند پیش روی سازمان، ورشکستگی و خروج از بازار است. به همین دلیل تصمیم می گیرد تا دارایی و اموالی که برای او مانده را به گونه ای تنظیم کند که مجبور به پرداخت دیون به طلبکاران نباشد.

او ممکن است مالکیت اسناد و دارایی ها را تغییر دهد و یا از هر روشی برای از دسترس خارج کردن اموال استفاده نماید. وقتی مطالب قبل مرور شد، می توان دریافت که منظور از ورشکستگی به تقصیر چیست و به راحتی به تفاوت آن با ورشکستگی به تقلب پی برد. در ورشکستگی به تقصیر، فردی که مقصر بوده بعد از ورشکسته شدن اموال خود را برای پرداخت بدهی ها به راحتی در اختیار قانون قرار می دهد و سعی در پنهان کردن آن ها ندارد. علاوه بر این، اعمال او به صورت غیر ارادی و نه با هدف قبلی منجر به ورشکستگی شده است.

شکایت ورشکستگی به تقصیر چگونه انجام می شود؟

نوشتن یک دادخواست مرتبط توسط وکیل، اولیل قدم شکایت ورشکستی به حساب می آید. در این دادخواست درج می شود کسب و کاری که به فعالیت های قانونی اختصاص داشته نتوانسته در شرایط تورمی عملکرد مناسبی داشته باشد و منجر به افول سازمان و ورشکسته شدن آن گردیده است.

این درخواست به اعلام توقف کاری کسب و کار اختصاص دارد. بعد از این مرحله، دادگاه در تاریخ تعیین شده برگذار خواهد شد تا به نحوه پرداخت بدهی های شرکت رسیدگی شود. تعداد طلبکاران زیاد باعث پیچیده شدن روند رسیدگی در دادگاه شده و حکم قاضی برای بررسی بیشتر کارشناسان در چندین جلسه به تاخیر می افتد.

کلام آخر

در این مطلب بررسی شد، منظور از ورشکستگی به تقصیر چیست. ورشکستگی دارای گوناگونی است و می تواند سرچشمه های مختلفی داشته باشد. اگر عمل تاجر یا مالک و نقایص  او باعث فراهم کردن ورشکستگی شود و او اطلاعی از قصورات خود نداشته باشد ورشکستگی به تقصیر است. برای اصلاح و ادب کردن مقصر این ورشکستگی در قانون، مجازات دارد. زندانی کردن به مدت کوتاه یک تنبیه قانونی به حساب می آید.

5/5 - (1 امتیاز)

صدیقه السادات پورسعیدی

صدیقه السادات پورسعیدی هستم، کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی، هفت سال هست که در زمینه تولید محتوا و سئو محتوا فعالیت دارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا