تبلیغات در دادخواه وکالت

مساحقه چیست و مجازات آن چگونه است؟

تبلیغات در دادخواه وکالت

مساحقه چیست، مفهوم لغوی مساحقه مالش، برخورد و کوبیدن است. این مفهوم در حقوق، زمانی به کار می رود که رفتار جنسی بین دو جنس ماده به اثبات رسیده باشد. کشور های دنیا قوانینی متفاوت نسبت به همجنس گرایی دارند. برخی از کشورها، این قبیل روابط را جرم نمی دانند ولی ایران که کشوری اسلامی به شمار می رود چنین عملی را گناه و فعلی زشت می داند. به همین دلیل در قانون، ماده ای اختصاصی به این مورد تعلق دارد. در این مقاله از دادخواه وکالت به بررسی مساحقه و مجازات هایی که دارد پرداخته می شود.

مساحقه چیست؟

افرادی وجود دارد که دارای تمایلات جنسی متفاوت هستند آن ها به جای گرایش به جنس مخالف، به هم جنس های خود تمایل پیدا می کنند. در واقع ریشه این عمل به ذهن افراد بر می گردد و برخی برای درمان باید به روانشناسان و روانپزشکان مراجعه نمایند. علاوه بر نهی شدن چنین کاری در اسلام و ناپسند شمردن آن، عرف جامعه نیز پذیرای چنین کاری نخواهد بود.

چنانچه این کار در یک جامعه شایع شود باعث رخ دادن آسیب های جبران ناپذیری خواهد شد. این که زنان اندام های خود را به یکدیگر نشان دهند صرف نشان دادن، مساحقه به حساب نمی آید. اگر برخوردی بین اندام های جنسی دو زن ایجاد شود جرم مساحقه رخ داده و پیگرد قانونی خواهد داشت. آن طور که روابط جنسی بین دو مرد در جامعه مطرح بوده ممکن است افراد اطلاع چندانی از روابط جنسی بین دو زن و جرم بودن آن نداشته باشند باید گفت، هر دو به یک اندازه ناپسند هستند و جرمی دارای مجازات می باشند.

مجازات مساحقه چییست؟

مساحقه در رده جرایم حدی قرار دارد. همانطور که در مقاله سرقت حدی چیست و شرایط آن به شدت مجازات های حدی و عدم وجود عفو در آن پرداختیم. افرادی که جرم مساحقه را مرتکب شده اند تخفیفی و بخششی در مجازات های آن ها وجود ندارد. البته این بدان معنا نیست که صرف ادعای مساحقه باعث مجازات افراد شود بلکه باید با مدارک کامل و ادله ای قوی این جرم به اثبات دادگاه ذی صلاح رسیده باشد.

جزایی که قانون برای مساحقه در نظر گرفته ضربات شلاق بوده که تعداد آن صد ضربه است. هنگام تعیین مجازات این که افراد دارای چه کیشی هستند نمی تواند باعث مبرا شدن آن ها گردد. بلکه کسانی که در ایران سکونت دارند اگر مسلمان هم نباشند باید بر اساس قوانین ایران رفتار کنند و اگر این جرم را مرتکب شوند بر اساس ماده ای که برای مسلمانان وجود دارد محاکمه خواهند شد. افرادی که برای مرتبه اول این جرم را انجام داده اند شلاق خواهند خورد. اگر شلاق باعث بر حذر شدن آن ها از این عمل زشت نشد و مجدد دادگاه آن ها را فراخواند، دوباره هم با ضربات شلاق مجازات می شوند. اگر این کار به مرحله سوم رسید حکم قطعی قاضی برای آن ها اعدام می باشد.

مساحقه چیست

اثبات مساحقه چگونه است؟

روش های مختلفی برای ثابت کردن مساحقه وجود دارد. اعتراف از ساده ترین راه های اثبات این جرم است. به این صورت که افراد دخیل در این جرم در دادگاه حضور یافته و در نزد قاضی ایستاده و اعتراف می کنند که چنین رابطه ای داشته اند. البته قاضی بر اساس یک بار اقرار آن ها حکم را صادر نمی کند. بلکه مجرمین باید حداکثر چهار مرتبه به جرمی که کرده اند اعتراف نمایند. اعتراف کمتر، ضربه های شلاق را از صد به هفتاد کاهش می دهد.

روش دیگر حضور شاهدان در دادگاه بوده، شاهدانی که برای شهادت به دادگاه احضار می شوند باید در موقعیت کامل و مطلوب برای شهادت دادن باشند. در این دعوی، شاهدان مردی لازم بوده که صحنه جرم مساحقه را به چشم خود دیده اند. چناچه کسانی که در دادگاه حاضر می شوند شهادت دروغ بدهند و تهمت ناروا بزنند، آن ها نیز به ضربه های شلاق محکوم خواهند شد.

راه حل رسیدگی به پرونده مساحقه چیست؟

مساحقه جرمی با ابعاد گوناگون است. در واقع وجود مساحقه باعث می شود عفت عمومی در یک جامعه ازبین برود. به علاوه، آثار حقوقی سختی نیز برای این جرم در نظر گرفته شده است. افرادی که درگیر ارتکاب این جرم می شوند باید بدانند که هیچ راهی برای بخشیدن و یا کم کردن مجازات ندارند.

به همین دلیل باید قبل از انجام هر عملی، به یک مرکز معتبر حقوقی مراجعه کرده و اطلاعات کامل را درباره آثار و پیامدهای کاری که درصدد انجام آن هستند، کسب نمایند. رسیدگی به شکایت شکواییه مربوط به مساحقه در دادگاه صورت می گیرد. به این منظور، هر آن چه مربوط به پرونده و سرانجام آن است در دادگستری و در پیش قاضی مشخص می شود.

کلام آخر

دو خانم با برقرار رابطه جنسی با یکدیگر مساحقه را ایجاد می کنند. در قانون ایران، خانم هایی که این کار را انجام می دهند باید مجازات حدی شوند. اگر در دادگاه، اقراری درباره این کار صورت گرفت یا این که شاهدان عاقل در پیش قاضی قسم خوردند که چنین عملی را مشاهده نموده اند مساحقه به اثبات رسیده و قاضی حکم صد ضربه شلاق را در حضور شاهدان و مجرمان بیان خواهد کرد. پس چنانچه این سوال که مساحقه چیست برای شما به وجود آمد می توانید با خواندن کامل این مقاله پاسخ سوال خود را دریافت کنید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

صدیقه السادات پورسعیدی

صدیقه السادات پورسعیدی هستم، کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی، هفت سال هست که در زمینه تولید محتوا و سئو محتوا فعالیت دارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا