تبلیغات در دادخواه وکالت

تفخیذ چیست و مجازات آن چه می باشد؟

تبلیغات در دادخواه وکالت

تفخیذ چیست؟ این سوال شالوده این مقاله را تشکیل می دهد. هر نوع رابطه ای که در چهارچوب مشروعیت و دین جای نگیرد یک رابطه غیر قانونی و ناسالم تلقی می شود. عاملین چنین روابط خارج از عرفی محکوم به مجازات هستند. در واقع هم بستر شدن دو مرد و یا باهم بودن دو زن برای انجام دادن روابط جنسی در قوانین کشور نهی شده است. دو جنس مخالف یعنی زن و مرد بدون وجود نکاح دائم یا موقت نمی توانند رابطه ای جنسی با یکدیگر داشته باشند؛ زیرا این یک رابطه نامشروع است و آن را زنا می دانند. زنا نیز جرمی بوده که هر دو طرف باید جزای آن را بپردازند. جزا و تعیین قوانین سخت در این رابطه برای داشتن یک جامعه سالم ضرورت دارد. در این مقاله از دادخواه وکالت به طور مفصل راجع به روابط تفخیذ و مجازات های آن صحبت خواهد شد.

تفخیذ چیست؟

کشش جنسی دو مرد به یکدیگر اگر باعث برقرار عمل جنسی بین آن ها شود تفخیذ صورت گرفته است. البته تفخیذ دارای حد و حدودی بوده که اگر روابط دو مرد از لحاظ جنسی فراتر از تفویض رود به آن لواط می گویند. در واقع یک عمل تا زمانی تفخیذ محسوب بوده که دستگاه تناسلی مرد از محل ختنه گاه فراتر نرود. علاوه بر این، هر گونه لمس و یا قرار گیری این عضو بدن مرد بر روی پا و یا دیگر قسمت هایی که باعث ایجاد شهوت در مرد دیگر گردد تفخیذ به حساب می آید.

برای انجام چنین عملی هیچ بهانه ای قبول نیست. به طور مثال، فرد نمی تواند در دادگاه با بیان این که ترنس یا دو جنسه بوده خود را از مجازات و تبعات آن خلاص نماید. هیچ نوع دلیلی مبنی بر این که فرد، کششی به سمت جنس مخالف خود نداشته او را تبرئه نمی کند. علمایی که بر روی مسائل فقهی، سال ها مطالعه داشته اند نیز این کار را مانند مساحقه و لواط یک گناه بزرگ می دانند. در ارتباط با مفهوم مساحقه در مقاله مساحقه چیست و مجازات آن چگونه است این مطلب را شرح داده ایم.

مجازات تفخیذ چیست؟

در دادگاه های اسلامی برای جرم شناختن کاری باید همه ابعاد جرم در آن شناسایی شده باشد. جرم تفخیذ زمانی که با وجود بررسی مداوم و مدارک تایید شد قاضی نوع مجازات را اعلام می کند. عوامل متعددی می تواند بر روی میزان این جرم موثر بوده و تاثیر آن را افزایش دهد. جزای معمول این عمل زشت، صد شلاق است. شلاقی که بر بدن دو طرف رابطه زده می شود. اگر یک طرف در دادگاه ادعا داشته که او را مجبور به چنین کاری کرده اند و یا این که به تهدید پرداخته اند و او نیز از روی ترس این کار را قبول کرده ، این دلایل نمی تواند شرایط مجازات نشدن او را فراهم نماید.

در برخی موارد، فرد بیان می کند که دستان او بسته بوده و توانایی خارج شدن از مهلکه را نداشته که این مورد نیز باید بررسی شده و مدارک کافی برای تایید ادعای این فرد وجود داشته باشد در غیر این صورت او گناهکار خواهد بود. عامل مهم دیگر، متاهل بودن مرد است. مجازات برای مرد زن دار از ضربات شلاق به پرتاب کردن سنگ و یا سنگسار تغییر خواهد کرد. هنگامی که ثابت گردد دو مردی که جرم تفخیذ را مرتکب شده اند یکی مقید به دین اسلام و دیگری یهودی و یا مسیحی بوده جرم صورت گرفته، مجازات اعدام را در پی دارد.

تفخیذ چیست

اثبات تفخیذ چگونه است؟

همانطور که باید دانست تفخیذ چیست، شناخت راه اثبات آن نیز در مشخص شدن جرم کمک زیادی می کند. مقر آمدن و شهادت، همانطور که راه اثبات بسیاری از جرایم است برای ثابت کردن تفخیذ نیز دو روش کاربردی تشخیص و اثبات جرم می باشد. مجرمان یا خود نسبت به جرمی که کرده اند مقر می آیند یا این که به زور و با مشاهده مدرک به اعتراف می پردازند. در واقع هیچ مکثی در اعتراف نباید صورت گیرد.

برای درست بودن شهادت، لازم به وجود مردانی بوده که صحت عقل داشته و تشخیص درست از نادرست را می دانند. تعداد این مردان برای شهادت در دادگاه باید چهار نفر باشد. چهار نفری که جنسیت آن ها نیاز به مذکر بودن دارد. تعداد شاهدان زن برای این جرم، نصف شاهدان مرد خواهد بود. با توجه به این که تشخیص این جرم در اکثر مواقع باید بر اساس شهادت، صورت گیرد برای جلوگیری از شهادت دادن بی پایه و بدون اساس برخی از افراد، الزاماتی توسط قانون تعیین شده است. نحوه بیان شهادت، تعیین کننده پذیرش دادگاه می باشد. علاوه براین، مجازات هایی که برای شهادت دروغ در نظر گرفته شده می تواند برای دخیل کردن اغراض، منعیت ایجاد نماید.

مراحل شکایت از تفخیذ چیست؟

اولین مرحله شکایت، تنظیم درخواست است. به همین منظور شاکی باید به سایت ثنا مراجعه کرده و با مشاهده سرتیرهای موجود در سایت، محل دقیق درج درخواست خود برای این جرم پیدا کند. بعد از یافتن لینک مخصوص بر روی آن کلیک کرده و به ثبت شکواییه خود بپردازد. با توجه به این که جرم مذکور با عفت و سلامت جامعه ارتباط دارد رسیدگی به آن در سریع ترین زمان ممکن، صورت خواهد پذیرفت.

رسیدگی به تفخیذ چگونه انجامی می شود؟

برای رسیدگی به پرونده تخفیض لازم است که دادگاه بر گذار شود. این جرم و دیگر اجرامی که به مسایل جنسی مربوط بوده فقط در دادگستری قابل بررسی می باشد. دسته چنین جرمی کیفری و تمام اشخاص درگیر در جرم به همراه شاکی و شاهدان در دادگاه حاضر خواهند شد.

کلام آخر

تفخیذ می تواند همانند یک زلزله، شالوده های یک زندگی را ویران نموده و خانواده را نابود کند. در این جرم مردان میل جنسی خود را به یکدیگر ابراز کرده و با یکدیگر رابطه برقرار خواهند کرد. رابطه ای که نه اسلام پذیرای آن است و نه فرهنگ جامعه آن را قبول می کند. اگر این جرم در دادگاه کاملا به اثبات برسد جزایی حدی برای آن لحاظ می گردد. جزایی که عاملان نباید انتظار بخشیده شدن، مبرا شدن و کم شدن میزان جزا را داشته باشند. سعی شد اطلاعات کامل راجع به تفخیذ چیست در این مقاله آورده شود.

5/5 - (1 امتیاز)

صدیقه السادات پورسعیدی

صدیقه السادات پورسعیدی هستم، کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی، هفت سال هست که در زمینه تولید محتوا و سئو محتوا فعالیت دارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا