تبلیغات در دادخواه وکالت

اثبات خیانت زن به همسر

تبلیغات در دادخواه وکالت

ازدواج در حقیقت پیوندی است که میان یک زن و مرد ایجاد می شود و آن ها به واسطه ی این پیوند در قبال هم یکسری وظیفه پیدا می کنند که یکی از این وظایف احترام به رابطه و نگه داشتن حرمت آن است. از همین رو اگر یکی از طرفین رابطه باعث ورود شخص دیگری به این رابطه شود، خیانتکار به شمار خواهد آمد. حال ما تصمیم داریم در این مقاله در رابطه با خیانت زن به همسر و راه های اثبات آن صحبت کنیم تا اگر مردی متوجه چنین موضوعی شد، با یکی از راه هایی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم، بتواند از همسر خود شکایت کند.

منظور از خیانت چیست؟

قبل از آنکه به بررسی راه های اثبات خیانت زن به همسر بپردازیم، باید بررسی کنیم که اصلا منظور از خیانت چیست؟ در راستای پاسخ به این مسئله باید گفت خیانت یکی از زشت ترین و بی اخلاق ترین رفتار و اعمال بشر است که می تواند در زمینه های مختلفی رخ دهد و تنها به زندگی زناشویی مربوط نمی شود. درواقع باید گفت در لغت خیانت به معنای بی وفایی، بد عهدی، دغل بازی، ناراستی، مکر و حیله است و علم روانشناسی نیز آن را یک ضربه احساسی از طرف شخصی که به او اعتماد داشته اید می داند.

اما در رابطه با خیانتی که بین زن و مرد اتفاق می افتد و منظور ما در این مقاله آن است باید گفت خیانت در حقیقت رابطه یک زن یا مرد متاهل با فردی غیر از همسر خود و برقراری رابطه نامشروع زناشویی است. حال از آنجایی که این کار غیر اخلاقی و غیر قابل پذیرش می باشد، بسیاری از زوجین بعد از آنکه متوجه چنین موضوعی می شوند، تصمیم به اثبات خیانت و جدایی از همسر خود می گیرند.

نحوه اثبات خیانت زن به همسر

اکنون که متوجه منظور خیانت در یک رابطه زناشویی شدید، باید بدانید که این عمل زشت نه تنها از لحاظ اخلاقی یک امر زشت و ناپسند است، بلکه از نظر قانون نیز جرم تلقی می شود و مجازاتی دارد؛ حتی اگر شاکی وجود نداشته باشد و طرف دیگر رضایت بدهد. از همین رو باید گفت بر اساس قانون، اگر یک زن و مرد که بین آن ها علفه زوجیت وجود ندارد، با یکدیگر رابطه نامشروع داشته باشند تا 99 ضربه به شلاق محکوم خواهند شد. دقت داشته باشید که خیانت می تواند هم از طرف زن و هم از طرف مرد اتفاق بیفتد، اما ما در این مقاله تصمیم داریم در رابطه با خیانت زن به همسرش و راه های اثبات این اتفاق صحبت کنیم. البته شما می توانید این کار را به یک وکیل خانواده نیز بسپارید؛ اما آیا می دانید عمده وظایف وکیل خانواده کدامند؟

1. شهادت افراد

یکی از روش های اثبات خیانت زن به همسر که بسیار سخت و دور از انتظار می باشد، شهادت افراد است. این روش به این صورت می باشد که باید 4 مرد عادل یا 3 مرد عادل و 2 زن در محضر دادگاه شهادت دهند که زن با مرد غریبه رابطه نامشروع داشته و به همسر خود خیانت کرده است.

2. شهادت به کمک مدارک مجازی

از دیگر روش هایی که می توان با کمک آن خیانت را ثابت کرد، باید به اثبات خیانت از طریق مدارک مجازی اشاره کرد. البته باید گفت این روش نیز سختی و پیچیدگی های مخصوص به خود را دارد؛ چراکه مدارکی چون اسکرین شات، عکس، ویدیو، صفحه چت و … هیچکدام نمی توانند به تنهایی ثابت کننده خیانت باشند و ممکن است شخص آن ها را ساختگی و الکی بداند. از همین رو قاضی پرونده برای آنکه بتواند حکم درستی صادر کند، باید اجازه گرفتن پرینت مکالمات را بدهد تا بررسی های تکمیلی انجام شود.

3. اقرار فرد خیانتکار

یکی از ساده ترین راه ها برای اثبات خیانت زن به همسر، اقرار خود شخص به این موضوع است. در چنین حالتی، زن باید در دادگاه حاضر شود و نزد دادگاه و قاضی اعتراف کند که با مرد دیگری رابطه نامشروع داشته و به شوهر خود خیانت کرده است. در نهایت زن باید اظهاراتی که داشته است را امضاء کند و منتظر حکم قاضی بماند.

4. ارائه صیغه نامه به دادگاه

برای اثبات چنین موضوعی راه ساده دیگری نیز وجود دارد که می توان گفت این راه ارائه صیغه نامه به دادگاه است. در این روش مرد باید در صورتی که صیغه نامه ای وجود دارد، آن را پیدا کند و به دادگاه ارائه دهد. البته اگر امکان پیدا کردن صیغه نامه وجود ندارد، مرد می تواند با ارائه مدارک کافی به دادگاه، قاضی را به دفتر خانه ای که صیغه زن خیانتکار و مرد غریبه در آنجا ثبت شده است ارجاع دهد؛ دقت داشته باشید که این روش تنها زمانی کاربرد دارد که صیغه ای میان زن و مرد جاری شده باشد!

5. علم و نظر قاضی

آخرین روش که می توان آن را به عنوان یکی از راه های اثبات خیانت زن به همسر در نظر گرفت، علم قاضی است. این مورد زمانی اتفاق می افتد که قاضی خودش بر اساس صحبت ها و اظهارات زن و همسرش و انجام تحقیقات لازم به این نتیجه می رسد که زن به شوهر خودش خیانت کرده است و در ادامه حکمی را برای آن صادر می کند.

اثبات خیانت زن به همسر

مجازات خیانت زن به همسر چیست؟

تا به اینجا در رابطه با روش های اثبات خیانت زن به همسر صحبت کردیم؛ اما شاید برای شما سوال پیش آید که اگر چنین اتفاقی اثبات شود، چه مجازاتی در انتظار زن خواهد بود؟ در پاسخ به این سوال باید گفت مجازات این جرم بسته به نوع خیانتی که زن به شوهر خود می کند به دو صورت است که این دو عبارتند از:

اگر رابطه بین زن و مرد در حد بوسیدن و بغل کردن باشد، رابطه نامشروع به شمار می آید و مجازاتی که برای زن در نظر گرفته می شود، بین 1 تا 99 ضربه شلاق خواهد بود. باید گفت تعداد دقیق ضربه شلاق با توجه به شرایط طرفین و نظر قاضی مشخص خواهد شد.

حالت دومی که وجود دارد، به زمانی مربوط می شود که زن مرتکب جرم زنا شده باشد؛ یعنی بین زن و مرد عمل دخول رخ داده است. این زنا که زنای محصنه به شمار می آید، مجازات سنگین تری را برای زن به همراه دارد و این مجازات سنگسار است، البته اجرای این حکم نیز شرایط خاصی دارد.

آیا زنی که خیانت کرده است می تواند مهریه بگیرد؟

مسئله دیگری که سوال پیش می آورد این است که آیا به زن خیانتکار نیز مهریه تعلق می گیرد؟ در پاسخ به این موضوع باید گفت اگر به واسطه عقد نکاح یک ازدواج شکل گیرد و زن مهریه تعیین کند، می تواند هر زمان که می خواهد نسبت به مطالبه مهریه خود اقدام کند و مرد باید این مهریه را بپردازد. بنابراین باید گفت حتی اگر زن به مرد خیانت کند و این امر ثابت شود، زن همچنان حق دریافت مهریه خود را خواهد داشت.

کلام آخر

در این مقاله از دادخواه وکالت در رابطه با خیانت و روش های اثبات خیانت زن به همسر صحبت کردیم. از همین رو اگر فکر می کنید که همسر شما در حال خیانت به شما می باشد، می توانید از طریق روش های گفته شده پیگیری های لازم را انجام دهید و از همسر خود شکایت کنید تا بررسی های لازم صورت گیرد و دادگاه حکم مناسبی را صادر کند.

4.5/5 - (2 امتیاز)

مهدیه خوشرویی

مهدیه هستم؛ از سال 1398 فعالیت خودمو در نویسندگی شروع کردم و تا به امروز با خواندن و نوشتن مقالات مختلف در حال کسب اطلاعات جدید هستم و امیدوارم بتوانم مطالبی که به دنبال آن هستید را با بهترین کیفیت در اختیارتان قرار دهم 💗

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا