تبلیغات در دادخواه وکالت

شکایت از پست چگونه است؟ ⚖️【آپدیت آخر】

تبلیغات در دادخواه وکالت

یکی از ارگان های اصلی برای ارسال بسته های پستی در ایران، اداره پست می باشد. تخلف در ارسال سفارشات می تواند زمینه را برای شکایت از پست فراهم کند. گاهی عملکرد نادرست این ارگان می تواند موجب نارضایتی شهروندان شود و به همین دلیل در خصوص تخلفات صورت گرفته شکایاتی مطرح شود. در صورتی که اداره پست و ارگان های دیگری که وظیفه نظارت بر آن را دارند، نتوانند به درستی عمل کنند تعداد ثبت شکایت از این ارگان نیز بیشتر می شود. در این صورت می توانید با بهترین وکیل کرمان مشورت کنید.

روش شکایت از پست

تنظیم شکواییه علیه اداره پست باید با توجه به نوع دعوی صورت گیرد. به منظور شکایت از پست باید قواعد خاصی مد نظر قرار بگیرد و بر اساس آن شکواییه به صورت حقوقی پیگیری شود. کسب راهنمایی از وکیل پایه یک دادگستری می تواند موجب شود که شما شکواییه را متناسب با قواعد و اصول آن تنظیم کنید.به منظور پیگیری مشتریان سامانه پیگیری مرسوله پستی وجود دارد که فرستنده یا گیرنده بتواند بسته پستی را رصد کند. بدین منظور باید کد رهگیری در اختیار داشته باشید.

ما در سایت دادخواه وکالت بهترین وکلا در حوزه های تخصصی مختلف را به بازدیدکنندگان سایت معرفی می کنیم. انواع اوراق قضایی از قبیل شکواییه، دادخواست، لایحه، دفاعیه و … را می توانید از طریق مشورت با وکیل تنظیم کنید. با توجه به اینکه تنظیم شکواییه علیه اداره پست مراحل و اصول مربوط به خود را دارد باید در این خصوص با متخصصین مشورت شود.

روش شکایت از پست

دلایل شکایت از اداره پست چه هستند؟

هر شهروند می تواند برای ارسال مرسولات خود به اداره پست مراجعه کند. بدیهی است که این اداره وظیفه دارد که به بهترین شکل ممکن مرسوله را به مقصد مورد نظر ارسال کند. گاهی در ارائه این خدمات اداره پست دچار مشکل می شود. به همین دلیل این امکان وجود دارد که شهروندان از خدمات پست ناراضی باشند. هر شهروند می تواند مانند سایر ارگان ها از اداره پست نیز شکایت کند. از اصلی ترین دلایل شکایت از پست می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. ارسال بسته پستی با تاخیر

یکی از دلایل اصلی شکایت از اداره پست، تاخیر در ارسال مرسولات پستی می باشد. هنگامی که شما برای ارسال بسته به پست مراجعه می کنید بعد از دریافت مرسوله از طرف شما یک تاریخ مشخص به شما اعلام می شود. با توجه به اینکه بسته ها با چه نوع پستی ارسال شوند نیز تاریخ تحویل متفاوت است. اغلب با سه روش ارسال عادی، سفارشی و پیشتاز بسته پستی ارسال می شود. هر کدام از این شیوه ها از نظر مدت زمان ارسال و قیمت متفاوت هستند.

بعد از انتخاب روش پستی مورد نظر، بسته باید در تاریخ اعلامی به مقصد برسد. در صورت بروز تاخیر در ارسال مرسوله مشتری ممکن است شکایتی در این خصوص مطرح کند. معمولا از طریق مکاتبه با اداره پست این مشکل حل می شود و تاریخ دقیق به فرستنده بسته اعلام می شود.

2. ارسال مرسوله پستی به صورت اشتباه

از دیگر دلایلی که می تواند موجب تنظیم شکواییه علیه اداره پست شود، ارسال اشتباهی مرسوله پستی می باشد. در این حالت این امکان وجود دارد که بسته پستی به آدرس دیگری ارسال شود! باید گفت که این مورد بسیار نادر است و کمتر پیش می آید و کمتر کسی در این خصوص شکایتی علیه این اداره تنظیم کرده است.

3. مفقود شدن مرسوله پستی

گم شدن بسته پستی نیز یکی از دلایل دیگر طرح شکواییه می باشد. مفقود شدن مرسوله پستی ممکن است برای همیشه یا یک مدت زمان طولانی باشد. این مورد می تواند خسارت زیادی به فرستنده محصول وارد کند. این امکان وجود دارد که اداره پست مسئولیت این اشتباه را نپذیرد! در این صورت می تواند با طرح شکایت از پست این مورد را پیگیری کرد. در صورتی بروز چنین مشکلی می توانید با وکیل باتجربه مشورت کنید.

4. وارد شدن خسارت به مرسوله

گاهی در هنگام جا به جایی و ارسال بسته پستی ممکن است به آن خسارت وارد شود. پست در این حالت باید نسبت به جبران خسارت بر اساس تعهدات خود عمل کند. اگر اداره پست خسارت وارده به بسته را جبران نکند، امکان طرح شکایت در این خصوص وجود دارد.

وارد شدن خسارت به مرسوله

5. رفتار بد پرسنل اداره پست

این امکان وجود دارد که پرسنل اداره پست رفتار نامناسبی را با مشتریان داشته باشند. به همین دلیل امکان دارد که این مورد نیز از طرف مشتری پیگیری شود. در نتیجه زمینه برای شکایت از اداره پست فراهم می شود. در بیشتر مواقع این مورد توسط اداره پست حل و فصل می شود.

کلام آخر

شکایت از پست می تواند به شیوه های مختلفی صورت گیرد. در بیشتر مواقع اداره پست شکایت را پیگیری می کند و نیازی به مراجعه به دیگر مراجع برای پیگیری شکایت نیست. تاخیر در ارسال مرسوله، گم ‌شدن آن و یا خسارت به بسته پستی از دلایل اصلی طرح شکایت هستند. اگر اداره پست در این خصوص اقدامات لازم را انجام ندهد می توانید از طریق مراجع بالاتر مانند مراجع قضایی و مشورت با وکیل این مورد را به صورت قانونی پیگیری کنید تا به حق خود برسید.

5/5 - (3 امتیاز)

مرضیه آریاکیا

مرضیه آریاکیا هستم و در حدود پنج سال است که در زمینه تولید محتوای سایت فعالیت دارم. سعی دارم که با تحقیق در زمینه مسائل حقوقی بتوانم محتوای یونیک را با توجه به آموزه های حقوقی سایت دادخواه وکالت در اختیار شما قرار دهم. از این رو نظرات شما در راستای بهبود مقالات می تواند به من کمک فراوانی کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا