تبلیغات در دادخواه وکالت

هزینه وکیل برای اعاده حیثیت

تبلیغات در دادخواه وکالت

هزینه وکیل برای اعاده حیثیت می تواند با توجه به نوع پرونده و یا توافقی که بین دو طرف وجود دارد، تعیین شود. در این رابطه معمولا مواردی مانند هزینه اعاده حیثیت، هزینه وکیل به عهده کیست، هزینه ایاب و ذهاب وکیل با کیست و شاهد برای اعاده حیثیت مطرح می شوند. به همین دلیل ما نیز قصد داریم در این مقاله در این رابطه مواردی را ذکر کنیم.

باید گفت که ممکن است هر فردی در طول زندگی خود در یک مقطع زمانی احساس کند که آبرو و حیثیتش در خطر است و این مورد زمانی پیش می آید که به عنوان مثال مطالب دروغ به صورت تهمت یا افترا نسبت به وی بیان شوند. در صورت بروز چنین مشکلی فردی که به وی تهمت زده شده است می تواند شکایت خود را مطرح کند. اگر متهم نتواند درستی و صحت گفته های خود را اثبات کند، می توان از وی شکایت کرد و در واقع اعاده حیثیت کرد.

در چنین مواردی مسلما به دلیل پیچیدگی مسائل حقوقی نیاز به مشورت با یک وکیل با تجربه در این خصوص وجود دارد. به همین دلیل اولین مورد که بین موکل و وکیل مطرح می شود، هزینه پیگیری چنین شکایاتی می باشد. مشورت با وکیل و انجام امور حقوقی و کیفری با توجه به نوع پرونده می تواند دارای هزینه های مختلفی باشد. در هر صورت تجربه وکیل و حرفه ای بودن وی می تواند در تعیین هزینه تاثیرگذار باشد. وظایف اخلاقی یک وکیل می تواند در تعیین هزینه برای این مورد موثر باشند.

اعاده حیثیت چیست؟

قبل از اینکه به طور کامل در خصوص هزینه وکیل برای اعاده حیثیت مطالبی را ذکر کنیم، باید تعریف دقیقی از اعاده حیثیت نیز ارائه دهیم. مواردی زیادی وجود دارد که شخصی به صورت دروغین و از روی لجبازی فرد دیگری را متهم می کند. حتی در این خصوص شکایت قضایی مطرح علیه فرد بی گناه مطرح می کند! قانون بر این مسئله تاکید دارد که قبل از اتهام علیه هر فرد و طرح شکایت در این زمینه از صحت اتهام و درستی آن مطلع شوید. در صورت عدم اثبات این موضوع فردی که به وی تهمت زده شده است می تواند اعاده حیثیت کند و در نتیجه فرد تهمت زننده محکوم شود.

با پرداخت هزینه وکیل در چنین پرونده هایی این امکان وجود دارد که در کوتاه ترین زمان ممکن پرونده به نتیجه برسد. به همین دلیل بسیاری از افراد به دنبال پیدا کردن وکیل باتجربه اعاده حیثیت هستند. باید گفت که نمی توان رقم مشخصی برای پیگیری چنین پرونده ای را بیان کرد.

اعاده حیثیت چیست؟

وکیل اعاده حیثیت چه وظایفی دارد؟

وکلا به صورت تخصصی می توانند در حوزه های مختلفی فعالیت کنند. یک وکیل ممکن است تخصص بیشتری در مواردی مانند اعاده حیثیت داشته باشد. به همین دلیل با نام وکیل اعاده حیثیت شناخته می شود؛ چراکه با این نوع پرونده ها بیشتر سر و کار داشته است و می تواند با سرعت بیشتری این پرونده ها را به سرانجام برساند. مسلما با توجه به پرداخت هزینه وکیل اعاده حیثیت وی دارای وظایف مهمی است که عبارتند از:

  • مشاوره حقوقی به موکل: شما می توانید از طریق مشاوره حقوقی با وکیل اعاده حیثیت، موضوع پرونده را ه صورت کامل برای وی شرح دهید. در این صورت وکیل با ارائه مشاور حقوقی می تواند به شما در طی کردن این مسیر کمک کند.
  • کمک برای تنظیم شکواییه مربوط به اعاده حیثیت: مسلما در صورتی که کسی از طریق افترا و تهمت دیگری، آبرویش آسیب ببیند می تواند از طرق مقابل شکایت کند. در این مسیر وکیل می تواند به شما برای تظیم شکواییه کمک کند. هزینه وکیل برای اعاده حیثیت در این نوع پرونده ها بستگی به نظر طرفین دارد.

هزینه وکیل برای اعاده حیثیت چقدر است؟

همانطور که گفته شد هزینه وکیل برای اعاده حیثیت بستگی به عوامل متعددی دارد. با توجه به اینکه این مورد پرونده ها دارای پیچیدگی های خاصی هستند، هزینه حق الوکاله اعاده حیثیت نیز بر همین اساس تعیین می شود. رقم های متعددی ممکن است بین طرفین پیشنهاد شود که در آخر باید با توافق آنها یک رقم مناسب بدین منظور مشخص گردد. مشورت اولیه با وکیل می تواند برای مشخص شدن هزینه موثر باشد.

هزینه وکیل برای اعاده حیثیت چقدر است؟

کلام آخر

ما در این مقاله در خصوص هزینه وکیل برای اعاده حیثیت مطالبی را ذکر کردیم. در این رابطه باید گفت که اعاده حیثیت یکی از پرونده های پیچیده است که دارای مراحل مختلفی می باشد. در نتیجه نمی توان به طور دقیق هزینه را برای این پرونده مشخص کرد. درواقع تعیین هزینه برای چنین پرونده ای کاملا بستگی به توافق دو طرف دارد.

5/5 - (1 امتیاز)

مرضیه آریاکیا

مرضیه آریاکیا هستم و در حدود پنج سال است که در زمینه تولید محتوای سایت فعالیت دارم. سعی دارم که با تحقیق در زمینه مسائل حقوقی بتوانم محتوای یونیک را با توجه به آموزه های حقوقی سایت دادخواه وکالت در اختیار شما قرار دهم. از این رو نظرات شما در راستای بهبود مقالات می تواند به من کمک فراوانی کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا