تبلیغات در دادخواه وکالت

چگونه دادخواست و شکواییه را پیگیری کنیم؟【آپدیت آخر】

تبلیغات در دادخواه وکالت

پیگیری دادخواست و شکواییه در حال حاضر از طریق سامانه ای که قوه قضاییه اقدام به راه اندازی آن کرده است، انجام می شود. پیگیری دادخواست و شکواییه به صورت الکترونیکی می تواند موجب تسریع در امور مربوط به پرونده های مختلف شود. بدین منظور باید با استفاده از اطلاعاتی مانند کد ملی و رمز شخصی وارد سایت شد. در این رابطه معمولا مواردی مانند پیگیری شکواییه با کد ملی، پیگیری دادخواست با شماره پرونده و رمز شخصی و پیگیری شکایت در سامانه ثنا مطرح می شوند. بهترین وکیل کیفری تهران می تواند در خصوص نوع شکواییه و دادخواست شما را راهنمایی کند.

پیگیری دادخواست و شکواییه به چه صورت است؟

با توجه به اینکه پرونده های حقوقی و کیفری روز به روز در حال افزایش هستند، بدیهی است که افرادی که به شعب قضایی مراجعه می کنند بیشتر از گذشته هستند. از این رو قوه قضاییه تصمیم گرفت که یک سایت با نام سامانه ثنا بدین منظور طراحی و اجرا کند. می توان گفت که پیگیری دادخواست و شکواییه از طریق مراجعه به سامانه ثنا به آدرس adliran.ir انجام می شود. بدین منظور فرد باید از قبل به اصطلاح ثنا داشته باشد و در این سایت ثبت نام کرده باشد. این امکان وجود دارد که در صورت وجود دادخواست و شکواییه علیه شما با بهترین وکیل تهران مشورت کنید.

در صورت وجود یک پرونده قضایی و ثبت دادخواست و شکواییه، از طریق پیامک به شخصی که دارای ثنا است اطلاع داده می شود. در پیامک رمز شخصی، شماره پرونده و ردیف فرعی ذکر شده اند. باید به این موضوع توجه کنید که گاهی پیام های جعلی جهت کلاهبرداری با نام ثنا برای افراد ارسال می شود و باید از درستی آن ها اطمینان حاصل شود.

پیگیری دادخواست و شکواییه به چه صورت است؟

پیگیری دادخواست قضایی با شماره پرونده

همانطور که ذکر شد در حال حاضر تنها می توان از طریق سامانه، نسبت به پیگیری دادخواست قضایی اقدام کرد. پیگیری دادخواست و شکواییه با شماره پرونده امکان پذیر است و بدین منظور باید به ابتدا به سایت عدل ایران مراجعه شود. بعد از ورود به سایت، در بخش اطلاع رسانی با رمز پرونده امکان مشاهده شکواییه وجود دارد. بدین منظور باید مواردی مانند شماره پرونده، ردیف فرعی و رمز پرونده در دسترس باشند.

هر پرونده قضایی که در مراجع قضایی مورد بررسی قرار می گیرد باید ثبت شود. بدین منظور نیز باید یک کد 16 رقمی به هر پرونده اختصاص پیدا کند که در واقع همان شماره پرونده است. این کد برای مواقعی که برای فرد دادخواست و شکواییه ثبت می شود، کاربرد دارد.

پیگیری دادخواست در سایت Adliran

با توجه به مطالبی که ذکر شد پیگیری دادخواست و شکواییه تنها از طریق سامانه ثنا در سایت Adliran امکان پذیر است. باید گفت که این سامانه به صورت حرفه ای طراحی شده است و فرد می تواند با ورود به آن گزینه های متعددی را مشاهده کند. بعد از ورود به آدرس مورد نظر باید مراحل زیر جهت پیگیری دادخواست در سایت Adliran پیگیری شوند:

  • انتخاب سامانه اطلاع رسانی پرونده
  • انتخاب اطلاع رسانی پرونده با رمز شخصی
  • درج کد ملی و رمز شخصی

می توان گفت که ورود به سایت ثنا و دنبال کردن مراحل زیر چندان دشوار نیست. این مراحل به صورت واضح شرح داده شده اند و هر شخص با توجه به اطلاعاتی که برای وی پیامک شده است می تواند پرونده شخصی خود را مشاهده کند. به هیچ عنوان نباید اطلاعات پرونده خود را در اختیار افراد دیگر قرار دهید.

پیگیری دادخواست در سایت Adliran

کلام آخر

پیگیری دادخواست و شکواییه یکی از دغدغه های افرادی است که برای آن ها پیامک های قضایی ارسال می شود. با توجه به مواردی که در مطلب ذکر شد، تنها راه مشاهده پرونده قضایی مراجعه به سامانه ثنا است. درگاه خدمات الکترونیک قضایی موجب شده است که افراد در کوتاه ترین زمان ممکن و بدون مراجعه حضوری به پرونده و دادخواست قضایی خود دست پیدا کنند. امکان اطلاع رسانی پرونده، نوبت دهی و درخواست از طریق سایت عدل ایران امکان پذیر است.

5/5 - (1 امتیاز)

مرضیه آریاکیا

مرضیه آریاکیا هستم و در حدود پنج سال است که در زمینه تولید محتوای سایت فعالیت دارم. سعی دارم که با تحقیق در زمینه مسائل حقوقی بتوانم محتوای یونیک را با توجه به آموزه های حقوقی سایت دادخواه وکالت در اختیار شما قرار دهم. از این رو نظرات شما در راستای بهبود مقالات می تواند به من کمک فراوانی کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا