تبلیغات در دادخواه وکالت

شکایت از آرایشگاه زنانه چطور است؟ ⚖️【آپدیت آخر】

تبلیغات در دادخواه وکالت

یکی از مباحثی که امروزه در خصوص آن صحبت می شود، شکایت از آرایشگاه زنانه است. آرایشگری یکی از حرفه ای محبوب در بین بانوان است و افراد زیادی امروزه به آن مشغول هستند. آرایشگران زن باید در این خصوص آموزش های لازم را دیده باشند و برای راه اندازی آرایشگاه مدرک و مجوز داشته باشند. بدون داشتن مدرک تخصصی ارائه خدمات زیبایی غیر قانونی می باشد و همین امر موجب شده است از آرایشگاه زنانه شکایت شود. در این رابطه می توانید با بهترین وکیل رشت مشورت کنید.

روش شکایت از آرایشگاه زنانه

سالن های زیبایی مانند آرایشگاه تحت نظارت واحد های صنفی هستند. در صورت شکایت از آرایشگاه زنانه، شکواییه ها مورد بررسی قرار می گیرد و این امکان وجود دارد که بعد از بازرسی آرایشگاه پلمپ شود! با توجه به علت شکایت مجازات هایی که برای آن تعیین می شوند، متفاوت هستند. در صورتی که در صنف آرایشگاه جرائمی صورت گیرد باید توسط دادسرای جرائم پزشکی و دادسراهایی که به این امر مربوط هستند، موضوع پیگیری شود. بهترین وکیل ساری می تواند شما را در این خصوص راهنمایی کند.

برخی از اوقات دلیل طرح شکایت در این خصوص مداخله سالن های زیبایی در امور پزشکی است. در صورتی که قصد داشته باشید با این دلیل شکایت کنید ممکن است مراحل طی کردن شکایت تا حدودی دشوار باشد. متخصصین جرائم پزشکی باید این موضوع را مورد بررسی قرار دهند تا این مورد از زوایای مختلف مورد بررسی قرار بگیرد.

مداخله غیر پزشکی آرایشگاه در امور پزشکی در دادسرا باید ثابت گردد تا واحد مورد نظر مجازات شود. اغلب در این خصوص ادله کافی در دسترس نیست و به همین علت اثبات آن می تواند امری دشوار باشد. از طریق مشورت با وکیل می توانید این راه دشوار را در مدت زمان کوتاهی طی کنید.

روش شکایت از آرایشگاه زنانه

اعمال غیر مجاز در آرایشگاه زنانه چه هستند؟

شکایت از آرایشگاه زنانه به دلایل مختلفی صورت می گیرد. مشتریان سالن های زیبایی می تواند با طرح دلایل مختلف، شکایت خود را در این راستا مطرح کنند. به عنوان مثال این امکان وجود دارد که سالن زیبایی مجوز لازم برای ارائه خدمات را نداشته باشد. در نتیجه این مورد بتواند به عنوان ادله اصلی توسط شاکی مطرح شود.

همانطور که اشاره شد انجام برخی امور نیز در آرایشگاه های زنانه ممنوع است و با مشاهده آن ها امکان طرح شکایت وجود دارد. در صورت مطرح شدن شکایت در این خصوص، مراجع قضایی واحد صنفی مورد نظر را مورد بازرسی قرار خواهند داد. مواردی مانند تزریقات بوتاکس و ژل از این دست امور غیر مجاز هستند و باید توسط پزشک متخصص انجام شوند. همچنین خدماتی مربوط به سولاریوم از این دست هستند.

دلایل شکایت از آرایشگاه زنانه

کارهایی که از حیطه صلاحیت آرایشگاه خارج هستند، عمل مجرمانه تلقی می شوند و امکان طرح شکایت در خصوص آن ها وجود دارد. شکایت از آرایشگاه زنانه می تواند به دلایل مختلفی صورت بگیرد. عدم داشتن تخصص در برخی از امور می تواند زمینه را برای طرح شکایت از واحد صنفی فراهم کند. گاهی برخی از اموری که با دخالت در پزشکی برای مشتری انجام می شوند عواقبی مانند سوختگی، عفونت بدن و چشم را در پی دارند. دلایل شکایت از سالن های زیبایی زنانه در ادامه ذکر خواهند شد.

دلایل شکایت از آرایشگاه زنانه

1.راضی نبودن مشتری از نتیجه کار

خدماتی مانند اصلاح ابرو، رنگ مو، پیرسینگ، تاتو و … باید به بهترین شکل ممکن و با مهارت بالا به مشتری ارائه شوند. در صورتی که مشتری از کار راضی نباشد می تواند اعتراض خود را مطرح کند و یا حتی زمینه برا طرح شکایت از آرایشگاه فراهم شود.

2. مشخص نبودن روند خدمات و عدم شرح کامل در خصوص آن

آرایشگر باید شرح کاملی از روند خدمات و نتیجه کار به مشتری ارائه کند. پرسنل سالن زیبایی باید فرد را از مواردی مانند عوارض جانبی خدمات مورد نظر آگاه کنند. در غیر این صورت امکان دارد که مشتری از سالن زیبایی مورد نظر شکایت کند.

3. به کارگیری محصولات ارزان و تقلبی

محصولاتی که برای ارائه خدماتی مانند آرایش صورت در آرایشگاه زنانه استفاده می شوند باید دارای بهترین کیفیت باشند. استفاده از محصولات ارزان و تقلبی می تواند موجب بروز مشکل برای مشتری شود و وی تصمیم بگیرد که نسبت به شکایت از آرایشگاه زنانه اقدام کند.

4. پایین بودن کیفیت خدمات

کیفیت خدماتی که توسط سالن زیبایی به مشتری ارائه می شوند باید در بالاترین سطح باشد. آرایشگر و پرسنل آرایشگاه زنانه باید در این خصوص آموزش های لازم را دیده باشند و تخصص کافی در این خصوص را کسب کرده باشند. کیفیت پایین خدمات زمینه را برای طرح شکایت فراهم می کند.

مرجع صالح رسیدگی به شکایت از آرایشگاه زنانه

صنف آرایشگران و اتحادیه بازرسی باید بر فعالیت سالن های زیبایی نظارت داشته باشند. در صورتی که مشکلی در خصوص ارائه خدمات این اصناف ایجاد شود و سالن های زیبای تخلفاتی انجام دهند، باید گزارشات لازم در این خصوص مورد بررسی قرار بگیرند. سازمان تعزیرات حکومتی باید به این موارد رسیدگی کند. مراجع قانونی زیر برای طرح شکایت از آرایشگاه زنانه مطرح می شوند:

  • سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده
  • سازمان صنعت، معدن و تجارت
  • سازمان بهداشت و درمان
  • سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی
  • دادگستری

کلام آخر

همانطور که ذکر شد شکایت از آرایشگاه زنانه به دلایل مختلفی انجام می شود که در این صورت باید به مراجع قضایی صالح در این رابطه مراجعه کرد. واحد های صنفی مانند سالن زیبایی تحت نظارت اتحادیه هستند و در صورت تخلف باید در درجه اول توسط اتحادیه مورد بازخواست قرار بگیرند. سازمان هایی مانند تعزیرات، حمایت از حقوق مصرف کننده و دادگستری نیز خدمات متعددی در خصوص رسیدگی به شکایات انجام می دهند.

5/5 - (3 امتیاز)

مرضیه آریاکیا

مرضیه آریاکیا هستم و در حدود پنج سال است که در زمینه تولید محتوای سایت فعالیت دارم. سعی دارم که با تحقیق در زمینه مسائل حقوقی بتوانم محتوای یونیک را با توجه به آموزه های حقوقی سایت دادخواه وکالت در اختیار شما قرار دهم. از این رو نظرات شما در راستای بهبود مقالات می تواند به من کمک فراوانی کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا