تبلیغات در دادخواه وکالت

شکایت رسید جعلی چگونه است؟

تبلیغات در دادخواه وکالت

خدمات الکترونیک بانک ها علاوه بر مزیت های زیادی که دارد زمینه ساز پول ها و رسید های جعلی شده است. دریافت رسید جعلی باعث شده روزانه افراد زیادی در پی پاسخ به این سوال که شکایت رسید جعلی چگونه است باشند؛ زیرا آن ها  با دریافت رسید جعلی متحمل ضرر شده اند و مال خود را بدون هیچ صرفه اقتصادی از دست داده اند. در این مقاله از دادخواه وکالت به بررسی روند شکایت رسید جعلی و میزان مجازات آن خواهیم پرداخت تا اطلاعات لازم در رابطه با این موضوع را بدست آورید.

روند شکایت رسید جعلی چگونه است؟

رسید جعلی از جرائم الکترونیکی به حساب می آید و فرآیند رسیدگی به آن در حوزه پلیس سایبری و فتا است. در صورت نیاز به شکایت باید به این مراکز مراجعه کرد. البته مراکز دیگر قضایی نیز پاسخگوی شکایت خواهند بود ولی در هر حال پرونده تحت نظر سایبری پیگیری می شود.

ثبت شکایت به صورت الکترونیکی و از طریق سایت ثنا صورت می گیرد. بعد از وارد شدن به سایت ثنا باید بر روی گزینه خدمات الکترونیکی کلیک کرد. بعد از باز شدن صفحه خدمات الکترونیک باید نام و فامیل خود و شهری که در آن ساکن هستید و نوع شکایت که رسید جعلی است را در فرم وارد کنید. هنگامی که مراحل به طور کامل انجام شد به شما نوبت مراجعه داده می شود. با فرا رسیدن تاریخ مندرج بر روی نوبت باید به نزدیک ترین مرکز قضایی جهت ثبت شکایت بروید.

مجازات جعل اسکناس، رسید و دیگر اسناد چیست؟

نوشته های مشابه

مجازات جعل اسکناس، رسید و دیگر اسناد چیست؟

رسید نوعی سند است که توسط بانک صادر می شود. کسی که اقدام به جعل رسید کند نوعی جعل سند انجام داده و توسط قانون مجازات می شود. این افراد باعث بر هم زدن نظم مالی در جامعه و انجام یک عمل خلاف قانون شده اند. افرادی که با این تخلف روبرو می شوند بهتر است بدانند نحوه شکایت رسید جعلی چگونه است تا با متخلفان این کار برخورد قانونی صورت گیرد.

علاوه بر رسید امکان جعل اسکناس نیز وجود دارد. مجازاتی که قانون برای جعل رسید و اسکناس در نظر گرفته مجازات کمی نیست. بر اساس میزان تخلف صورت گرفته و مبلغ رسید جعلی همچنین تعداد و مبلغ اسکناس هایی که جعل شده مجازات تعیین می شود. مجازاتی که می تواند بین دو تا بیست سال زندان باشد. در صورتی که جعل سند باعث ایجاد مفسده در جامعه و محارب شود، مجازات اعدام است.

آیا می دانید وکیل در روند رسیدگی به رسید جعلی چه نقشی دارد؟

هنگامی که مشخص شد شکایت رسید جعلی چگونه است و شکایت توسط افرادی که از این جعل صدمه دیده اند صورت گرفت، پرونده ای تشکیل خواهد شد. در صورتی که شکایت کننده و یا خواهان، ماده و تبصره های قانون را در ارتباط با موضوع شکایت  نداند می تواند به یک وکیل مراجعه کند تا در فرآیند رسیدگی به پرونده جعل سند او را راهنمایی کند.

وجود وکیل در کنار فرد می تواند درصد مثبت بودن نتیجه شکایت را افزایش دهد؛ زیرا در مسیر شکایت موانعی پیش می آید که فرد به تنهایی نمی تواند آن ها را بر طرف کند. وکیل با استفاده از دانش، اطلاعات و تجربه ای که سال ها به دست آورده به راحتی می تواند موانع موجود را  از میان برداشته یا آن ها را دور بزند.  وکیلی که دانش کافی داشته باشد می تواند راهنمایی اثربخش تری ارائه دهد؛ زیرا تخصص کافی و صلاحیت انجام کار را دارد. خواندن مقاله چگونه یک وکیل متخصص خوب انتخاب کنیم می تواند در انتخاب وکیل موثر باشد.

کلام آخر

رسید جعلی پدیده بانکداری مدرن است. هر فردی و یا صاحب کسب و کاری می تواند در معرض رسید جعلی قرار گیرد. در این مقاله بررسی شد نحوه شکایت به رسید جعلی چگونه است. بعد از بررسی شکایت، میزان مجازات تعیین شده برای رسید جعلی ارایه شد و بعد از بیان نوع و نحوه مجازات، به نقش وکیل در روند رسیدگی به رسید جعلی پرداخته شد. اکنون شما هر آنچه باید می‌دانستید را متوجه شدید و می توانید بهترین عکس العمل را در برابر چنین موضوع و شرایطی از خود نشان دهید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

صدیقه السادات پورسعیدی

صدیقه السادات پورسعیدی هستم، کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی، هفت سال هست که در زمینه تولید محتوا و سئو محتوا فعالیت دارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا