تبلیغات در دادخواه وکالت

شکایت از داروخانه چگونه است؟ ⚖️【آخرین آپدیت سال】

تبلیغات در دادخواه وکالت

تخلفاتی مانند گرانفروشی یا عدم موجودی دارو از دلایل اصلی شکایت از داروخانه می باشد. به دلیل وجود تحریم ها واردات برخی داروهای خاص با مشکل مواجه می باشد. از این رو ممکن است این دارو ها کمیاب شوند و در نتیجه موجبات نارضایتی مردم فراهم شود. ممکن است در اثر تحریم قیمت یک دارو به یک باره افزایش پیدا کند و همین موضوع موجب طرح شکایت در این رابطه می شود. در این خصوص می توانید با بهترین وکیل کرج مشورت کنید.

مراجع رسیدگی به شکایت از داروخانه

برای شکایت از داروخانه روش های زیادی وجود دارد. مردم می توانند از طریق مراجع مختلف شکایت خود را ثبت کنند. مشکل در خرید دارو ابتدا بهتر است به صورت مسالمت آمیز و با گفتگو حل شود. در صورت عدم حل مشکل توسط پرسنل داروخانه، امکان طرح شکایت از طریق سازمان غذا و دارو، سازمان نظام پزشکی، تعزیرات حکومتی و … وجود دارد که ما در این مقاله به آنها اشاره خواهیم کرد.

مراجع رسیدگی به شکایت از داروخانه

1. شکایت از طریق سازمان غذا و دارو

یکی از شیوه های رایج برای شکایت از داروخانه، مطرح کردن آن از طریق سازمان غذا و دارو است. مردم می توانند به صورت مستقیم به این سازمان مراجعه کنند و مشکل خود را مطرح نمایند. بعد از ثبت شکایت از این طریق، بررسی های لازم توسط سازمان صورت می گیرد. بدین منظور سامانه ای نیز طراحی شده است که افراد می توانند بدون نیاز به مراجعه حضوری شکایت خود را ثبت کنند. با مراجعه به آدرس اینترنتی fda.gov.ir می توانید از طریق بخش ” ثبت شکایات ” مشکل خود را مطرح کنید.

2. شکایت از طریق سازمان نظام پزشکی

سازمان نظام پزشکی نیز از دیگر مراجع صالح برای رسیدگی به شکایت از داروخانه می باشد. تخلفات اداری و انتظامی داروسازها اغلب در این سازمان پیگیری می شود. با بررسی پرونده ها در این خصوص، با داروساز متخلف برخورد قانونی صورت می گیرد. این امکان وجود دارد که پروانه داروخانه لغو شود و یا برای مدت زمان مشخصی از فعالیت داروخانه جلوگیری شود.

3. شکایت از طریق سازمان تعزیرات حکومتی

تعزیرات حکومتی یکی از سازمان هایی است که می توان از طریق آن شکایت از داروخانه را مطرح کرد. اغلب مواردی مانند گرانفروشی در این سازمان مطرح می شوند. روزانه شکایات بسیار زیادی از صنف های مختلف در این سازمان مطرح می شوند که نیاز به بررسی دارند. در نتیجه نمی توان مدت زمان رسیدگی به پرونده ها را در این سازمان تخمین زد.

دلایل شکایت از داروخانه

شکایت از داروخانه ممکن است به دلایل مختلفی صورت بگیرد. انجام تخلف و رفتار های غیر قانونی توسط داروخانه باید به صورت قانونی پیگیری شود. شکایت از داروخانه ممکن است جنبه حقوقی یا کیفری داشته باشد. در صورتی که تخلف جنبه کیفری داشته باشد و برای آن مجازات در نظر گرفته شود بهتر است با بهترین وکیل کیفری کرج در این رابطه مشورت شود. دلایل شکایت از داروخانه شامل موارد زیر می باشد:

  1. فروش داروی تقلبی توسط داروخانه
  2. گرانفروشی و افزایش ناگهانی قیمت داروها
  3. انحصاری کردن خدمات در خصوص فروش دارو
  4. دادن داروی اشتباهی به بیمارانش

دلایل شکایت از داروخانه

کلام آخر

شکایت از داروخانه از طریق سازمان هایی مانند غذا و دارو، سازمان نظام پزشکی و تعزیرات قابل پیگیری است. این شکایت ممکن است جنبه حقوقی یا کیفری داشته باشد که در هر صورت بهتر است با وکیل مشورت شود. در صورتی که مشکل حاد نباشد بهتر است با گفتگو و به صورت مسالمت آمیز حل شود. در غیر این صورت باید از طریق مراجع صالح و گاهی نیز مراجع قضایی شکایت مطرح شود. دلایلی مانند فروش داروی تقلبی، گرانفروشی، عدم فروش داروی کمیاب به اشخاص، ارائه دارو اشتباه و … از مواردی هستند که موجبات طرح شکایت از داروخانه را فراهم می کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

مرضیه آریاکیا

مرضیه آریاکیا هستم و در حدود پنج سال است که در زمینه تولید محتوای سایت فعالیت دارم. سعی دارم که با تحقیق در زمینه مسائل حقوقی بتوانم محتوای یونیک را با توجه به آموزه های حقوقی سایت دادخواه وکالت در اختیار شما قرار دهم. از این رو نظرات شما در راستای بهبود مقالات می تواند به من کمک فراوانی کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا