تبلیغات در دادخواه وکالت

حکم قانونی فرزند زنا زاده چیست؟

تبلیغات در دادخواه وکالت

در این مقاله دادخواه وکالت به حکم قانونی فرزند زنا زاده می پردازیم. برای این که زن و مرد با یکدیگر روابط زناشویی برقرار نمایند، نیاز هست که تمام جوانب و چهارچوب های مختص به ازدواج رعایت گردد. رعایت چهارچوب به نفع هر دو بوده و فواید متنوعی را با خود به همراه دارد. قبل از هر اقدامی باید صیغه یا آیه مربوط به ازدواج بین آن ها جاری شود. با جاری شدن این آیه زن و مرد به هم محرم می شوند و اولادی که از آن ها به وجود می آید یک فرزند شرعی می باشد. به طور کلی، رابطه خارج از چهارچوب از دید جامعه، رابطه ای مذموم و افرادی که چنین روابطی برقرار می کنند دارای شخصیت منفور در جامعه هستند. چنانچه فرزندی از یک رابطه خارج از عرف، تشکیل شود، قطعا آن فرزند و نسل های او همواره مورد تعدی و کنایه های اجتماعی قرار خواهند گرفت.

منظور از فرزند زنا زاده چیست؟

هنگامی که امیال نفسانی مردان و زنان باعث کشانده شدن آن ها به یک رابطه ای ناصحیح شد و در پی این رابطه جنینی در رحم زن شروع به رشد  نمو کرد، آن جنین را فرزند زنا زاده می نامند. این فرزند از زن و مردی که باعث تشکیل او شده اند تمام ژن ها را به ارث می برد. به همین منظور مردان نمی توانند به انکار رابطه پدری خود با چنین فرزندی بپردازند و خود را از حکم قانونی فرزند زنا زاده نجات دهند.

در گذشته امکان انکار و عدم اثبات وجود داشت. امروزه به دلیلی پیشرفت علم و گسترده شدن شاخه های آن و با استفاده از علم ژنتیک به راحتی می توان نسبت خونی اولاد زنا را تشخیص داد و راهی برای انکار نخواهد بود. البته برای انجام این کار لازم است، مدت زمان نه ماهه ای که طفل باید در رحم زن بوده بگذرد و بعد از این که وارد دنیای کنونی شد، آزمایش ژنتیک از او گرفته می شود.

فرزند زنا نتیجه اشتباه یا گناه زن و مرد بوده که قطعا تاوان زنا در دنیا و آخرت برای هر دو سنگین خواهد بود. افرادی که مقید به دین اسلام هستند باید بداند که در قسمت های مختلفی از کتاب مقدس ما مسلمانان یعنی قرآن به دفعات مکرر از انجام عمل زنا منع و بیان شده افرادی که چنین عمل زشتی را مرتکب می شوند به جزای خود خواهند رسید. دلایل متعددی وجود داشته که بر اساس آن خداوند چنین عملی را نهی نموده است. در واقع زنا، سستی بنیان خانواده را به همراه می آورد. نا آرامی اجتماعی و عدم امنیت برای زنان در جامعه از عوارض شیوع زنا در یک فرهنگ می باشد.

حکم قانونی فرزند زنا زاده

حکم قانونی فرزند زنا زاده چه می باشد؟

حکم قانون درباره فرزند این است که در چهارچوب عوامل مشروع این کار انجام شود. به این صورت که تمام مراحل قانونی ازدواج زن و مرد به ثبت رسیده و مطابق با عرف هر دو دارای یک سند مشترک ازدواج باشند. مشکل تقسیم ارث همواره برای فرزندان زنا وجود دارد. در قانون تاکید شده فرزند زنا نمی تواند میراث گیر زانین خود باشد. به علاوه زانین نیز نمی توانند ادعایی برای دریافت ارث اولاد زنا داشته باشند. به همین منظور، بررسی های مختلفی طی این سال ها توسط وکلا و قاضی های دادگاه صورت گرفته تا در این زمینه به یک نتیجه قطعی برسند. موردی که می توان به حکم قانون درباره آن نظر داد ان است، چناچه برای قانون ثابت شود رابطه با اجبار زن و به زور کشانده شدن او به هم بستری همراه بوده پیامد آن می تواند انتساب اولاد زنا به مادر از تمامی جهات باشد.

کلام آخر

فرزند باید در یک فضای ارام و در یک رابطه ای که با عشق و در ساختار قانون بوده ایجاد شود. تا پاکی بستر تشکیل نطفه بر روی سلامت آینده کودک و مفید بودن او تاثیر گذار باشد. فرزندانی که پیامد روابط خارج از عرف هستند تصمیم گیری راجع به آن ها با عنوان حکم قانونی فرزند زنا زاده انجام خواهد گرفت.

4.7/5 - (3 امتیاز)

صدیقه السادات پورسعیدی

صدیقه السادات پورسعیدی هستم، کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی، هفت سال هست که در زمینه تولید محتوا و سئو محتوا فعالیت دارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا